Trwa ładowanie...

Koronawirus. Warszawa otworzyła izolatorium dla bezdomnych

Koronawirus. "W Warszawie otwarto izolatorium dla bezdomnych" poinformowała rzecznik prasowa ratusza Karolina Gałecka. W miejscu tym przyjmowane będą osoby na dobrowolną, dwutygodniową obserwację. Bez możliwości wyjścia.

Koronawirus. Warszawa otworzyła izolatorium dla bezdomnychŹródło: Pixabay, fot: fantareis
d4dkdtv
d4dkdtv

- Otworzyliśmy pierwsze izolatorium dla bezdomnych, które będzie przyjmować osoby na dobrowolną, 2 tygodniową obserwację, bez możliwości wyjścia. Dopiero po tym okresie bezdomni będą mogli się starać o przyjęcie do schroniska - poinformowała na Twitterze Karolina Gałecka, rzecznik prasowa Urzędu m.st. Warszawy.

Wszystko po to, by zniwelować ryzyko, że do schroniska trafi ktoś zakażony koronawirusem. Punkt dla bezdomnych działa od piątku 17 kwietnia 2020 i znajduje się przy ul. Myśliborskiej. Izolatorium pomieści 40 osób.

Koronawirus w Warszawie. Noclegownia dla kobiet

W stolicy została uruchomiona również nowa noclegownia przy ul. Kaczorowej (dla 100 osób, w tym 20 kobiet). Znajduje się tam 10 pokoi, wyżywienie oraz możliwość umycia się i otrzymania nowej odzieży.

Przypomnijmy, że po Warszawie jeździ Mobilny Punkt Poradnictwa. W autobusie codziennie wydawane jest blisko 350 porcji żywnościowych. Osoby bezdomne w otrzymają tam również jednorazowe maseczki ochronne, a od przyszłego tygodnia do ich dyspozycji będzie 1000 maseczek wielokrotnego użytku.

d4dkdtv

- Już w marcu przekazaliśmy do 20 organizacji, opiekujących się bezdomnymi, środki ochrony. Wkrótce zostanie do nich skierowana kolejna darowizna. Personel, pracujący bezpośrednio z osobami bezdomnymi, ma możliwość przeprowadzania bezpłatnych testów - czytamy na stronie stołecznego ratusza.

Zobacz także:Ratownik miał koronawirusa. Mówi, czy nie boi się, że kogoś zaraził

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dkdtv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dkdtv