Trwa ładowanie...

Koronawirus. Woj. mazowieckie cały czas na niechlubnym podium [21.02.2021]

Koronawirus. Liczba nowych przypadków zakażenia w województwie mazowieckim jest prawie taka sama jak ubiegłej doby. Potwierdzono 1 339 przypadków zakażenia koronawirusem, co daje woj. mazowieckiemu pierwsze miejsce w Polsce.
Share
Koronawirus. Woj. mazowieckie jest pierwsze pod względem nowych przypadków
Koronawirus. Woj. mazowieckie jest pierwsze pod względem nowych przypadkówŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Piotr Skornicki
d3ka6y3

W niedzielę, 21 lutego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 038 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.

W woj. mazowieckim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1 339 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sobotę odnotowano 1 393 przypadki. Liczba zakażeń jest więc prawie identyczna jak ta z ubiegłej doby.

Według niedzielnych danych woj. mazowieckie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem nowych przypadków zakażenia.

d3ka6y3

Drugie miejsce należy do woj. pomorskiego, gdzie potwierdzono 727 przypadków zakażenia. Trzecie jest woj. wielkopolskie z liczbą 673 przypadków.

Według niedzielnych danych ministerstwa z powodu COVID-19 zmarło 21 osób. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 73 osoby.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki to 1 638 767. Z tego 42 171 osób zmarło.

156 100 osób objętych jest kwarantanną. Natomiast wyzdrowiało 1 378 414 osób.

d3ka6y3

Koronawirus w Polsce. Zamkniemy granice?

- W przyszłym tygodniu zakomunikujemy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic. Granice będą otwarte dla osób, które będą mogły wykazać się negatywnym wynikiem testu - przekazał w rozmowie z Radiem ZET minister zdrowia. Adam Niedzielski doprecyzował, że zamknięta może zostać południowa granica Rzeczpospolitej Polski.

Szef resortu zdrowia przypomniał, że w obecnych warunkach osoby podróżujące transportem publicznym muszą okazać negatywny wynik testu przy wjeździe do Polski. - W tej chwili trwają prace, aby takie rozwiązanie zastosować w ramach transportu prywatnego - dodał Niedzielski.

Biznes w czasie pandemii. Będzie kolejny lockdown? "Firmy są pod dobrą opieką"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ka6y3

Podziel się opinią

Share
d3ka6y3
d3ka6y3