Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wojewoda mazowiecki: "Mamy 2 potwierdzone zachorowania"

Koronawirusem w Polsce zarażonych jest obecnie 11 osób. Teraz wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował, że na podległym mu terenie nadzorem epidemiologicznym objętych jest ponad 2 tysiące osób.

Koronawirus. Wojewoda mazowiecki: "Mamy 2 potwierdzone zachorowania"Źródło: East News
d1ovngw
d1ovngw

- W województwie mazowieckim mamy dwa potwierdzone zachorowania na koronawirusa - przekazał Konstanty Radziwiłł (PiS), wojewoda mazowiecki, a wcześniej m.in. prezes Naczelnej Izby Lekarskiej oraz minister zdrowia. Jak podkreślił, na terenie województwa znajdują się 2357 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym. Są to pacjenci, którzy przyjechali do kraju z miejsc o podwyższonym ryzyku.

- W szpitalach są 23 osoby, a 27 objęto kwarantanną - zaznaczył. Ci ostatni, to pacjenci, którzy mają potwierdzony kontakt z osobami zakażonymi. - Niezależnie od tych niewielkich liczb jesteśmy w pełnej gotowości - przyznał Konstanty Radziwiłł.

Polityk PiS dodał, że na terenie województwa mazowieckiego jest 10 oddziałów zakaźnych. - Mamy też 59 szpitali w podwyższonej gotowości oraz podmioty prowadzące ratownictwo medyczne - powiedział. Zdradził także, iż służby coraz poważniej przygotowują się do ograniczenia możliwości organizacji wydarzeń masowych. - Ogólna rekomendacja jest taka, by nie odbywały się imprezy większe, niż tysiąc osób, szczególnie w zamkniętej przestrzeni - zaznaczył. Polityk - z wykształcenia doktor nauk medycznych - zaapelował do mieszkańców, by kierowali się wytycznymi podawanymi w środkach masowego przekazu, w tym rekomendowanymi przez resort zdrowia.

Na specjalnie zwołanej konferencji obecny był również Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Krzysztof Skórczewski. - Koncentrujemy się na dwóch działaniach. Informowaniu osób, które obawiają się, że mogą być zarażone oraz ustalaniu kontaktów i realizacji zadań mających na celu zapobieganie szerzeniu się zakażeniom - przekazał.

d1ovngw

Podkreślił, że na terenie województwa mazowieckiego są lotniska i dworce, gdzie przemieszcza się wyjątkowo duża liczba osób. - To w stolicy organizowane są masowe wydarzenia i ma miejsce intensywny ruch - przypomniał zaznaczając, że w centralnej Polsce służby sanitarne mają szczególnie dużo obowiązków wziązanych z koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane ministerstwa zdrowia

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach chorych w Polsce. "Mamy trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych" - przekazał resort zdrowia w komunikacie do mediów.

Łącznie w kraju mamy już 11 osób zarażonych chińskim koronawirusem. Wcześniej, w niedzielę rano resort zdrowia informował o dwóch przypadkach: kobiecie w Warszawie i mężczyźnie w Raciborzu.

Do tej pory na świecie odnotowano ok. 106 tysięcy zakażeń koronawirusem. Całkowicie wyleczyć udało się już ok. 60 tys. pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ovngw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ovngw