Trwa ładowanie...
d3wwm7z

Koronawirus. Zakażony personel oddziału radiologii w Centrum Onkologii

Centrum Onkologii na Ursynowie potwierdziło zakażenie COVID-19 u trzech osób z personelu. Funkcjonowanie instytutu zostało ograniczone.
Share
Koronawirus. Ursynowska placówka ogranicza funkcjonowanie
Koronawirus. Ursynowska placówka ogranicza funkcjonowanieŹródło: Pixabay
d3wwm7z

10 sierpnia w poniedziałek Narodowy Instytut Onkologii wydał komunikat w związku z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa u personelu na Ursynowie. Tworzona jest obecnie lista osób, które mogły mieć kontakt z chorymi.

"Informujemy, że niestety mamy potwierdzone trzy przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u personelu w Zakładzie Radiologii w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji. Jest tworzona lista osób bliskiego kontaktu i te osoby będą poddane kwarantannie i testom. Praca w zakładzie zostaje ograniczona" – podaje w poniedziałkowym komunikacie warszawskie Centrum Onkologii.

Instytut zapewnia, że wyłączona z użytkowania została jedynie część szpitala. Niektórzy pacjenci zostaną przekierowani do zaprzyjaźnionych placówek, które będą wykonywały w tym czasie badania.

d3wwm7z

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Koronawirus. Wstrzymanie pracy na bloku operacyjnym

8 sierpnia w piątek Centrum Onkologii informowało natomiast o wstrzymaniu pracy na bloku operacyjnym. Powodem było podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednej osoby z personelu. W poniedziałek placówka podała, że wynik testu wyszedł negatywny, a operacje zostaną wznowione od wtorku 11 sierpnia.

W ursynowskim szpitalu w dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wwm7z

Podziel się opinią

Share
d3wwm7z
d3wwm7z