Trwa ładowanie...

KPH:"Osoby LGBT mieszkające w stolicy czują się zagrożone!"

Kampania Przeciwko Homofobii chce spotkania z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Członkowie wystosowali w tym celu list otwarty kierowany do władz miasta.

KPH:"Osoby LGBT mieszkające w stolicy czują się zagrożone!"
d1y9ybn
d1y9ybn

Kampania Przeciw Homofobii wystosowała list do Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz z prośbą o spotkanie. KPH chce przedyskutować temat bezpieczeństwa osób LGBT mieszkających w Warszawie.

Ostatnio relacjonowaliśmy jak Warszawa solidaryzowała się z Orlando, gdzie doszło do krwawej strzelaniny w jednym z klubów gejowskich. Kampania Przeciw Homofobii zorganizowała wydarzenie pod Ambasadą Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkańcy Warszawy mogli złożyć kwiaty i znicze w hołdzie zamordowanym w USA . W akcję włączyła się również prezydent, Hanna Gronkiewicz-Waltz, która nie tylko pojawiła się pod Ambasadą, lecz również opublikowała na swoim blogu wpis, krytykujący homofobiczny "hejt, który rozlał się w Internecie".

KPH uznało to za dobry znak do rozpoczęcia dialogu z władzami miasta na temat bezpieczeństwa osób LGBT w stolicy. Członkowie Kampanii wystosowali list otwarty, adresowany do Hanny Gronkiewicz Waltz, w którym proszą o spotkanie.

- Jako organizacja działająca na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób LGBT, chcielibyśmy podkreślić jak ważne jest dla nas udzielone przez Panią wsparcie. – czytamy w liście. - Pani obecność pod Ambasadą USA w Warszawie oraz hołd oddany ofiarom zamachu w Orlando została przez nas odczytana jako wyraz solidarności z osobami LGBT na całym świecie.

Autorzy listu nawiązują do listu HGW do burmistrza Orlando, w którym Prezydent Warszawy mówi o tym, że nic nie może zatrzymać pracy władz na rzecz wolności i tolerancji. - Natomiast na swoim blogu napisała Pani, że „Warszawa jest otwarta na politykę różnorodności i związane z nią europejskie praktyk”. Przekonani o szczerości tych słów, zwracamy się do Pani z prośbą o spotkanie w celu dyskusji nt. bezpieczeństwa osób LGBT mieszkających w Warszawie – napisało KPH.

d1y9ybn

Ataki na homoseksualistów w Warszawie

Kampania podkreśla w swoim liście, że problem homofobii, bifobii i transfobii dotyczy nie tylko Stanów Zjednoczonych. - Z nienawiścią w swoim życiu codziennym konfrontują się również osoby LGBT żyjące w Polsce. Celem ataków motywowanych nienawiścią są geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Z agresją spotykają się również ich rodziny, bliscy oraz przyjaciele – przekonują członkowie.

- Ataki na organizacje LGBT działające w Warszawie oraz homofobiczny hejt, który wylał się w Internecie po tragedii jaka wydarzyła się w Orlando, a na co zwróciła Pani uwagę w swoim wpisie, powoduje, że osoby LGBT mieszkające w stolicy Polski czują się zagrożone - twierdzą członkowie KPH. Jednocześnie przywołują liczne ataki nie tylko na biuro Kampanii Przeciwko Homofobii, lecz również na siedzibę Stowarzyszenia Lambda. O tych incydentach pisaliśmy wielokrotnie na łamach WawaLove: Kolejny atak na siedzibę KPH. "Czy ktoś musi zostać pobity, by władze dostrzegły problem?" ; Kolejny atak na siedzibę Lambdy. Kostką brukową wybili szybę

KPH ma nadzieję, że ich prośba spotka się z pozytywną odpowiedzią ze strony miejskiego ratusza. - Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami uda nam się zbudować Warszawę bezpieczną i przyjazną dla każdego jej mieszkańca i mieszkanki, również LGBT – twierdzą członkowie Kampanii.

d1y9ybn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y9ybn