Trwa ładowanie...

Krab tęczowy wybrał się na spacer po ul. Gładkiej

Nietypowe znalezisko we Włochach

Krab tęczowy wybrał się na spacer po ul. Gładkiej
d41j4a6
d41j4a6

Krab tęczowy spacerował w niedzielę po południu chodnikiem przy jednej z ulic na terenie dzielnicy Włochy. Mieszkanka osiedla, przy którym wędrował, zabrała spacerowicza do domu i wezwała Patrol Eko. Strażnicy miejscy przewieźli kraba do ogrodu zoologicznego.

Jak relacjonują strażnicy , dochodziła godz. 18 .00, gdy mieszkanka jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Gładkiej zauważyła na chodniku kraba. Kobieta schwytała go do plastikowego pudełka i wezwała strażników miejskich z Patrolu Eko.

- Nie wiem co to za egzotyczne zwierzę, ale na pewno nie powinno chodzić po jezdni w mieście - powiedziała. Strażnicy bez trudu rozpoznali zwierzę. Był to krab tęczowy. - Był trochę ospały. Kobieta zachowała się profesjonalnie. Włożyła kraba do pojemnika. Wstawiła do niego pojemnik z wodą, a nawet kamień na którym lubią się kraby wygrzewać - powiedział mł. sp. Krzysztof Sztanke z Referatu ds. Ekologicznych m. st. Warszawy. Strażnicy miejscy odebrali kraba i przewieźli do ośrodka CITES w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Interwencje dotyczące krabów to rzadkość. W lipcu ubiegłego roku strażnicy miejscy interweniowali na ul. Na skraju, gdzie na przystanku autobusowym ktoś pozostawił w kartonowym pudle kraba wełnistoszczypcego. W październiku 2014 r. strażnicy miejscy z Patrolu Eko odwieźli do ogrodu zoologicznego 30 zielonych krabów, które znaleziono w styropianowym pudle pozostawionym na lotnisku.

d41j4a6
d41j4a6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41j4a6