Trwa ładowanie...
d10r5wq

Krab tęczowy wybrał się na spacer po ul. Gładkiej

Nietypowe znalezisko we Włochach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krab tęczowy wybrał się na spacer po ul. Gładkiej
d10r5wq

Krab tęczowy spacerował w niedzielę po południu chodnikiem przy jednej z ulic na terenie dzielnicy Włochy. Mieszkanka osiedla, przy którym wędrował, zabrała spacerowicza do domu i wezwała Patrol Eko. Strażnicy miejscy przewieźli kraba do ogrodu zoologicznego.

Jak relacjonują strażnicy , dochodziła godz. 18 .00, gdy mieszkanka jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Gładkiej zauważyła na chodniku kraba. Kobieta schwytała go do plastikowego pudełka i wezwała strażników miejskich z Patrolu Eko.

- Nie wiem co to za egzotyczne zwierzę, ale na pewno nie powinno chodzić po jezdni w mieście - powiedziała. Strażnicy bez trudu rozpoznali zwierzę. Był to krab tęczowy. - Był trochę ospały. Kobieta zachowała się profesjonalnie. Włożyła kraba do pojemnika. Wstawiła do niego pojemnik z wodą, a nawet kamień na którym lubią się kraby wygrzewać - powiedział mł. sp. Krzysztof Sztanke z Referatu ds. Ekologicznych m. st. Warszawy. Strażnicy miejscy odebrali kraba i przewieźli do ośrodka CITES w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

d10r5wq

Interwencje dotyczące krabów to rzadkość. W lipcu ubiegłego roku strażnicy miejscy interweniowali na ul. Na skraju, gdzie na przystanku autobusowym ktoś pozostawił w kartonowym pudle kraba wełnistoszczypcego. W październiku 2014 r. strażnicy miejscy z Patrolu Eko odwieźli do ogrodu zoologicznego 30 zielonych krabów, które znaleziono w styropianowym pudle pozostawionym na lotnisku.

Przeczytajcie też: Pierwszy Warszawski Dzień Zwierząt na Polu Mokotowskim [GALERIA]

d10r5wq

Podziel się opinią

Share
d10r5wq
d10r5wq