Trwa ładowanie...
de6wo92

Krakowskie Przedmieście jak twierdza. Strażacy wozili barierki na miesięcznicę

Nie tylko policja zabezpiecza teren przed Pałacem Prezydenckim.
Share
Krakowskie Przedmieście jak twierdza. Strażacy wozili barierki na miesięcznicę
de6wo92

W stolicy trwają przygotowania do kolejnej miesięcznica smoleńskiej. W zabezpieczeniu terenu przed Pałacem Prezydenckim policjantom pomagają strażacy, którzy w piątek popołudniu przywozili barierki.

O wozie strażackim z barierkami, który zmierzał w kierunku Pałacu Prezydenckiego poinformował dziennikarz RMF FM na Twitterze. - Nawet strażacy zaangażowani w przygotowanie miesięcznicy smoleńskiej! Barierki jadą na Krakowskie Przedmieście - czytamy w poście.

Nawet strażacy zaangażowani w przygotowanie miesięcznicy smoleńskiej! Barierki jadą na Krakowskie Przedmieście.

de6wo92

— Patryk Michalski (@patrykmichalski)

Warszawska straż pożarna potwierdziła, że ma to związek z czwartkowymi obchodami na Krakowskim Przedmieściu. O pomoc miała poprosić stołeczna policja.

- Został wysłany jeden samochód, który cały czas był na nasłuchu i w razie akcji był gotowy do wyjazdu - mówi kpt. Michał Konopka.

W lipcu podchorążowie ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na warszawskim Żoliborz rozstawili barierki przed Sejmem w nocy z piątku na sobotę. Na co dzień ta grupa strażaków wzywana jest do akcji ratunkowych. Działania te miały związek z demonstracjami w obronie Sądu Najwyższego.* *

de6wo92

W środę popołudniu reporterka Wirtualnej Polski udała się na Krakowskie Przedmieście. Ulica została zamknięta przed jutrzejszą miesięcznica. Jak dowiedziała się nasza dziennikarka w rozmowie z policjantami, stało się tak z "ze względu bezpieczeństwa".

Obywatele RP znów wyjdą na ulice

Od ponad roku Obywatele RP organizują kontrmiesięcznicę 10. dnia każdego miesiąca. Jak przyznają, w ten sposób protestują przeciwko obchodom pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej i obecnej sytuacji politycznej.

de6wo92

W sierpniu nie będzie inaczej. Obywatele RP zapraszają na plac Zamkowy o godz. 19.00 w czwartek z białymi różami. Nie wiedzą jednak, jak dokładnie będzie przebiegał protest. "Czy będziemy blokować, czy może znów zostawimy PiS sam, a może jeszcze coś innego".

Deklarują pomoc dla każdego uczestnika kontrmiesięcznicy. "Niezależnie od tego, jak potoczą się sprawy, ile policja będzie prowadziła postępowań - my nikogo nie zostawimy, każdy, kogo dotknie aparat przymusu państwowego, otrzyma od nas pomoc".* *

W lipcu przez Polskę przetoczyła się fala protestów. Sprzeciwiano się zmianom, jakie PiS chciał wprowadzić w sądownictwie. Udział wzięło w nich kilkadziesiąt tysięcy osób.

Źródło: Gazeta.pl/WawaLove.pl

de6wo92

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Gronkiewicz-Waltz zabrała głos ws. zapłacenia kary. Zmieniła zdanie?

de6wo92

Podziel się opinią

Share
de6wo92
de6wo92