Trwa ładowanie...

Krystyna Janda w Iluzjonie

Dziś rusza retrospektywa filmów z Krystyną Jandą, wybranych przez samą bohaterkę. To początek nowego cyklu spotkań POZA KADREM

Krystyna Janda w Iluzjonie
d2bta50
d2bta50

Retrospektywą filmów (24-30 czerwca 2013) z Krystyną Jandą, wybranych przez samą bohaterkę oraz spotkaniem z aktorką (24 czerwca po filmie "Tatarak”) rozpocznie się w kinie Iluzjon nowy cykl, zatytułowany Poza Kadrem.

Mamy nadzieję, że aktor chociaż na chwilę wyjdzie z roli aktora i zaprezentuje się iluzjonowej publiczności bez scenariusza. Okazja do tego nadarzy się już 24 czerwca po filmie „Tatarak”, który rozpocznie przegląd. Po projekcji spotkanie pod tytułem JANDA: PRZESŁUCHANIE.

Ideą cyklu są przeglądy filmów wskazanych przez zaproszonych aktorów i aktorki oraz nietuzinkowe spotkania z artystami, z premedytacją odbiegające od ogranej konwencji rozmowy o twórczości.

Będzie to doskonała okazja, aby poznać aktorów od zupełnie innej strony, namówić ich do wspomnień, opowiedzenia niejednokrotnie zapomnianych (lub przemilczanych) historii z planów filmowych, zdradzenia sekretów pracy przy danych produkcjach, przywołania początków kariery, przypomnienia debiutanckich ról, a może nawet zapomnianych skandali, a tym samym – odkrywać ciekawe momenty z historii polskiego kina.

Dzisiejsze spotkanie z Krystyną Jandą poprowadzi krytyk i dziennikarz filmowy, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - Michał Chaciński.

Start godz. 19:00

Cena biletu na seans: 14/16 zł. Spotanie z Krystyną Jandą: Wstęp wolny!

Impulsem do zwierzeń Krystyny Jandy mają się stać nigdy jeszcze nie publikowane, nieznane materiały ikonograficzne z kolekcji Filmoteki Narodowej. Rozmowę urozmaicą unikatowe fotosy, robocze zdjęcia z planów filmowych, zdjęcia portretowe twórców, plakaty do filmów, wycinki prasowe czy fragmenty kronik.

d2bta50

Spotkanie z Krystyną Jandą rozpocznie, trwającą tydzień, retrospektywę filmów z jej udziałem. Tytuły, jakie wybrała sama bohaterka, okazały się mniej oczywiste: zamiast najbardziej rozpoznawalnych filmów, Janda wskazała produkcje skromniejsze. Znalazły się wśród nich m.in.: „Golem” i „Wojna światów - następne stulecie” Piotra Szulkina, „Mefisto” uznanego węgierskiego twórcy Istvána Szabó, a także niewyświetlany w Polsce „Glut” Thomasa Koerfera. Nie zabrakło także najbardziej osobistego filmu w dorobku aktorki – „Tataraku” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Krystyna Janda współtworzyła także multimedialną wystawę, która stanie się wyjątkowym uzupełnieniem retrospektywy.* Aktorka dokonała autorskiego wyboru materiałów z kolekcji Fototeki Filmoteki Narodowej oraz zdjęć z prób i spektakli, w których grała. Dorobek Krystyny Jandy zostanie zatem pokazany w dwóch odsłonach – filmowej i teatralnej. *Miłośnicy artystki zobaczą m.in.: fotosy, werki z planów, plakaty filmowe oraz fotografie z teatralnej działalności. Wystawę będzie można oglądać w kinie Iluzjon w dniach 17-30 czerwca.
d2bta50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bta50