Trwa ładowanie...

Krzyczał do Azjatek w metrze by "wypier***lały z Polski" Usłyszał zarzuty

Śródmiejscy policjanci szybko ustalili podejrzewanego o to przestępstwo

Krzyczał do Azjatek w metrze by "wypier***lały z Polski" Usłyszał zarzuty
d3ig0mb
d3ig0mb

50-letni Marek R., który zwyzywał dwie młode Azjatki podróżujące metrem, usłyszał zarzuty. 10 września wieczorem, w wagonie metra mężczyzna kazał kobietom "wypierlać z Polski". Krzyczał też, że "Polska jest dla Polaków".*

- Marek R. usłyszał dwa zarzuty z art. 257 kodeksu karnego, dotyczące znieważenia osób z powodu ich przynależności narodowej - informują policjanci z KSP.

Zdarzenie w metrze opisała blogerka Maria Cywińska. Według jej relacji, na wulgarne zachowanie mężczyzny zareagował inny pasażer. Według autorki, także będący pod wpływem alkoholu. Próba uspokojenia nie przyniosła jednak skutków i spotkała się z groźbami. W efekcie wezwano policję .

Po opublikowaniu zdjęć ze zdarzenia w portalu społecznościowym, śródmiejscy policjanci szybko ustalili zarówno osoby pokrzywdzone jak i mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo.

d3ig0mb

Według art. 257 KK, "kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do nawet 3 lat".

50-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

d3ig0mb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ig0mb