Trwa ładowanie...

Księżna Kate i książę William przyjadą do Warszawy. Prezydent Duda "przenocuje" ich w Belwederze

Do dyspozycji będą mieli m.in. dwukondygnacyjny apartament z widokiem na Łazienki Królewskie.

Share
Księżna Kate i książę William przyjadą do Warszawy. Prezydent Duda "przenocuje" ich w Belwederze
d43ewf7

Znany jest już plan wizyty księżnej Kate i księcia Williama w Polsce. W Warszawie królewska para zamierza zwiedzić m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienki Królewskie. Dwie noce spędzą w królewskich apartamentach w Belwederze.

Wizyta w Warszawie zaplanowana jest na 17-18 lipca. W środę 19 lipca para książęca poleci do Niemiec. Rzecznik Williama i Kate podkreślił, że książę i księżna "nie mogą doczekać się tej wizyty i są zachwyceni ekscytującym, zróżnicowanym programem, który został dla nich przygotowany".

Parze towarzyszyć będą ich dzieci - 2-letnia Charlotte i blisko 4-letni George.

Program

Kate i William przyjadą do Warszawy w południe w poniedziałek, 17 lipca. Z lotniska pojadą do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu, gdzie zostaną powitani przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz pierwszą damę.

d43ewf7

Po południu para odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotka się z weteranami oraz zapali znicze dla upamiętnienia poległych w 1944 roku.

O 16:30 przewidziano spotkanie pary książęcej z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire w centrum Warszawy. - The Heart, z którego roztacza się imponująca panorama stolicy Polski, to centrum współpracy startupów i korporacji. Książę i Księżna wezmą udział w tętniącym życiem wydarzeniu dotyczącym dziedzin, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz poświęconym sesjom pitchingowym polskich startupów. Da to początek wydarzeniu "Warsaw-London bridge", którego celem jest pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych – poinformowała ambasada.

Wieczorem goście przespacerują się po Łazienkach Królewskich w Warszawie, a następnie wezmą udział w przyjęciu z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II, które były obchodzone oficjalnie w połowie czerwca. Uroczystość odbędzie się w Starej Oranżerii. Za jej organizację odpowiada Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. W trakcie wieczoru książę William ma wygłosić tam przemówienie na zakończenie pierwszego dnia wizyty.

Jak ustalił "Super Express", para razem z dziećmi spędzi noc w warszawskim Belwederze. Do dyspozycji będą mieli m.in. dwukondygnacyjny apartament z widokiem na Łazienki Królewskie.

d43ewf7

Wizyta w niemieckim obozie koncentracyjnym

We wtorek książę i księżna polecą do Gdańska. Tam zwiedzą m.in. Gdański Teatr Szekspirowki i odwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie. "Z informacji, jakie przekazała nam brytyjska ambasada wynika, że książęca para nigdy wcześniej nie odwiedziła żadnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Nasze Muzeum będzie dla nich pierwszym takim miejscem” – powiedział PAP Piotr Tarnowski dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie działającego w części byłego obozu.

Angielska para wejdzie na teren Stutthofu przez tzw. Bramę Śmierci – prostą i niepozorną, drewnianą konstrukcję, z wieńczącą ją charakterystyczną strażniczą wieżyczką. "To najważniejszy symbol tego obozu. Tą bramą wchodził na teren obozu każdy jego więzień. W sumie przeszło nią 110 tysięcy ludzi” – powiedział PAP Waldemar Szymański – jeden z przewodników pracujących w Muzeum Stutthof.

Na koniec wizyty William i Kate odwiedzą Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku w Stoczni Gdańskiej, gdzie spotkają się także z założycielami "Solidarności". W trakcie pobytu w ECS goście przejdą m.in. przez słynną bramę stoczniową i złożą wieniec pod pomnikiem. Wieczorem wrócą do Warszawy, skąd rano wyruszą do Berlina.

PAP

d43ewf7
d43ewf7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ewf7
d43ewf7