Trwa ładowanie...

Kto kupi budynek przy Targowej 76

Przetarg rusza w maju. Pomimo fatalnego stanu technicznego, miasto wyceniło budynek na ponad 3,6 mln złotych!

Share
Kto kupi budynek przy Targowej 76
d124hpz

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 16 maja 2013 roku o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu m.st. Warszawy przy Pl. Starynkiewicza 7/9, II piętro - sala konferencyjna, pok. nr 220. Cena wywoławcza została ustalona na 3 610 000 zł. Nowy właściciel zobowiązuje się do zachowania cech stylowych, balkonów, formy stolarki, nie może nadbudować budynku - czytamy na portalu www.twoja-praga.pl .

Kamienica na rogu z ulicą Wileńską, przy Targowej pod numerem 76 powstała pod koniec 19. wieku jako dom dwupiętrowy z elewacją w stylu secesyjnym. W połowie lat trzydziestych 20. wieku dobudowano kolejne piętra. Zainstalowano również windę, a elewację zmieniono na modernistyczną.

Po wojnie w budynku rotacyjnie mieszkali radzieccy żołnierze z rodzinami, a takze rosyjscy przedstawiciele kolei, którzy przyjeżdżali w delegacje do pobliskiej dyrekcji PKP. Na początku lat 90-tych podczas przeprowadzki byli mieszkańcy całkowicie zdemontowali wnętrza - ściany działowe między lokalami wyburzono, zabrano wszystkie drzwi, wypruto ze scian wszystkie przewody elektryczne i instalacja wodno-kanalizacyjna. Od tego czasu kamienica stała pusta i systematycznie niszczeje.

d124hpz

Ostatnim widocznym śladem ingerencji w budynek było zabicie w 2010 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości pustych okien biało-czerwoną dyktą.

d124hpz

Podziel się opinią

Share
d124hpz
d124hpz