Trwa ładowanie...

Kto posadził Majewskich?

Do akcji "Książki w pudle" dołączyli słynni Majewscy: Alicja Majewska (piosenkarka) i Szymon Majewski (showman)

Kto posadził Majewskich?
d4fz2tm
d4fz2tm

MAJEWSKICH POSADZILI to miejska akcja społeczna promująca kampanię KSIĄŻKI W PUDLE , która dotyczy zbierania książek do bibliotek więziennych. Z bibliotek więziennych korzysta ponad 80% osadzonych, to dla nich jedna z głównych możliwości dostępu do kultury.

"Książki w Pudle - czas rozpakować", to projekt, którego celem jest, spójna z światem zewnętrznym, edukacja czytelnicza w zakładach karnych w Polsce. Czytanie, pisanie, opowiadanie, to aktywności dostępne dla każdego, od zaraz. Czytając, osadzeni znajdują klucz, który ich umysły wyprowadza poza mury więzienia. Czytanie rozwija komunikatywność, kreatywność i wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, poprawia pamięć i koncentrację, ale przede wszystkim ma ogromny wpływ na proces resocjalizacji.

Traktujemy czytanie jako archiwum pamięci i pretekst do wspólnego podjęcia dialogu, a książki stanowią inspirację do kreacji i akceptacji samego siebie. Uznajemy, że czytelnictwo jest procesem i działaniem społecznym, które służy zaspokojeniu potrzeb estetycznych, intelektualnych, naukowych, informacyjnych i rozrywkowych. Czytanie nie zna ani barier ani granic. 8 czerwca „posadzimy” Majewskich, aby czytali Wam swoje ulubione książki.

Wystarczy, że wy przyniesiecie książki , którymi chcecie podzielić się z osadzonymi. Liczy się każda książka!

Książki do bibliotek więziennych będą zbierane 8 czerwca w godz. 13.00 – 17.00 w dwóch miejscach:

1) STACJA MURANÓW: ul. Andersa 13 ( MAPA )
2) CENTRUM KULTURY PRAWOSŁAWNEJ: ul. Cyryla i Metodego 4 (MAPA)

d4fz2tm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fz2tm