Trwa ładowanie...

Kto rozpoznaje tego "funkcjonariusza"?

Wyłudził 90 tys. złotych!

Kto rozpoznaje tego "funkcjonariusza"?
d1zji4h
d1zji4h

Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą na funkcjonariusza CBA. Nieustalony dotąd sprawca (bądź sprawcy) podając się za pracownika Agencji, wyłudził od pokrzywdzonej osoby 90 tys. złotych.

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek jednego z prawdopodobnych podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

Najczęściej oszustwo wygląda tak: Do starszej osoby telefonuje mężczyzna, który przedstawia się jako funkcjonariusz. Informuje, że rozmowa jest nagrywana. Wyjaśnia, że starsza osoba może pomóc przez wzięcie udziału w prowokacji, która ma doprowadzić do zatrzymania oszustów działających metodą "na wnuczka". Instruuje krok po kroku co należy robić. Chodzi o wypłacenie dużej kwoty, a następnie przekazanie ich osobie, która się do niego po nie zgłosi. Rozmówca zapewnia, że wszystko jest monitorowane przez funkcjonariuszy, a dzięki tej pomocy, na gorącym uczynku zostaną zatrzymani oszuści. Pieniądze natychmiast po zakończeniu działań mają zostać zwrócone. Wielu starszych ludzi potrafi w to uwierzyć.

Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

d1zji4h

Informacje można przekazać dzwoniąc na bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997, lub 22/ 60 383 92, 22/60 361 53 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl.

d1zji4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zji4h