Trwa ładowanie...

Ktoś dla żartu stworzył profil "CWKS Legia - Sekcja LGBT"

Media potraktowały ten żart poważnie. Jak jest naprawdę?

Ktoś dla żartu stworzył profil "CWKS Legia - Sekcja LGBT"
d1w350e
d1w350e

Kilka dni temu powstał fałszywy profil "CWKS Legia-Sekcja LGBT". Już go niestety nie ma, choć w popularnym serwisie społecznościowym można znaleźć jego klony. Media potraktowały ten żart poważnie. Sprawę opisały m.in. "Wyborcza" i "Polska The Times", a "Superstacja" zrealizowała materiał na ten temat (wideo poniżej). Głos w tej sprawie zabrali m.in. przedstawiciele Kampanii Przeciwko Homofobii i posłanka Anna Grodzka.

Przedstawiciele Sekcji LGBT chcieli m.in., by gejowska część kibiców zrobiła tzw. coming out na stadionach, a geje zaczęli nosić na mecze przerobiony herb Legii (na zdjęciu poniżej). W ten sposób mieliby pokazać, że wśród fanów stołecznej drużyny są także osoby o orientacji homoseksualnej. Takie osoby na pewno są, jednak nie ukrywajmy - trzeba by wielkiej odwagi, by z takim znaczkiem pojawić się na meczu, wśród kibiców. Nie mniej media i zapytani przez nich goście potraktowali sprawę całkowicie poważnie. "Jesteśmy wśród was, jesteśmy z wami, my też jesteśmy kibicami'" – powiedziała Superstacji posłanka Twojego Ruchu.

Przedstawiciele kibiców zareagowali szybko. Na forum Legii napisano, że profil jest nieprawdziwy i został stworzony prawdopodobnie przez kibiców jednej z przeciwnych drużyn. Lub przez gimnazjalistów. Dla żartu. Taki fałszywych profil są w Facebooku tysiące. Wśród takich, prowokacyjnych stron znaleźć można m .in. profil Ruch Narodowy Sekcja BDSM (ponad 1300 fanów) czy Ruch Narodowy - sekcja Solarnego Imperium My Little Pony (prawie 1500 fanów!).

Profil "CWKS Legia - Sekcja LGBT" nie miał nawet tysiąca fanów. Dlaczego został potraktowany przez media poważnie? Jak myślicie?

d1w350e

Materiał Superstacji o sekcji LGBT

d1w350e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w350e