Trwa ładowanie...

Kukiz wykupił mieszkanie w Warszawie. Za 25 tys. zł. Teraz się tłumaczy

"Kiedy pojawiła się możliwość wykupu za 10% wartości - wykupiłem"

Share
Kukiz wykupił mieszkanie w Warszawie. Za 25 tys. zł. Teraz się tłumaczy
d2u9rt3

"To nie była transakcja życia. To się należało jak psu buda" - napisał Paweł Kukiz na Facebooku, komentując doniesienia o wykupie przez niego mieszkania w Warszawie za 25 tys. złotych.

Sprawę opisał "Super Express", Kukiz w 2010 roku nabył na własność 37-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie za wyjątkowo małą kwotę. Lider Kukiz'15 wyjaśnia, że w sprawie nie drugiego dna. We wpisie na swoim profilu tłumaczy, że jego rodzina przez 65 lat płaciła czynsz za ten lokal, a od 1982 roku on też był tam zameldowany.

"Całe studia, okres pracy z AYA RL, początki małżeństwa mieszkałem non stop w Warszawie. Potem - ze względu na pracę- stała się moim drugim domem. Kiedy pojawiła się możliwość wykupu za 10% wartości - wykupiłem. Dziś mieszka tam moja średnia Córka" - napisał Kukiz.

Tłumaczy także, że stan mieszkania pozostawiał wiele do życzenia, a "przebrnięcie przez administrację było horrorem". Zwraca też uwagę, że budynek, w którym mieszkanie się znajdowało, był w dramatycznym stanie.

d2u9rt3

"W końcu w 2010 roku stałem się właścicielem. 37 m2- dwa pokoje. Przechodnie. Kiedy czytam, że "według przepisów o takie mieszkanie mogły się ubiegać osoby, których nie było stać na zakup lokum na wolnym rynku" to śmiać mi się chce :-) Bzdury. Nie było takich przepisów. Jeśli już, to były przepisy, ze aby kupić za 10% wartości trzeba było być najemca tego lokalu przez minimum 10 lat. I te warunki spełniałem. Jeśli osoba "z ulicy" chciałaby takie mieszkanie komunalne kupić to musiałaby zapłacić cenę rynkową bo nie spełniała warunku 10 letniego bycia najemcą. Tyle w temacie" - napisał Paweł Kukiz.

I dodał na koniec: "A autorowi tego artykułu służę pomocą w dotarciu do wszystkich dokumentów dotyczących tego podłego czynu wykupu mieszkania z cieknącym dachem, zajmowanego od 4 pokoleń".

Kukiz opublikował na swoim profilu dokumenty, dotyczące mieszkania.

d2u9rt3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u9rt3
d2u9rt3