Trwa ładowanie...

Kultowy neon z Universamu Grochów. Jakie będą jego losy?

Radny proponuje: umieśćmy go na ratuszu.

Kultowy neon z Universamu Grochów. Jakie będą jego losy?
d3v91ty
d3v91ty

Neon "Praga Południe", od kilkudziesięciu lat wiszący na Universamie Grochów, powinien trafić na ścianę warszawskiego urzędu dzielnicy - to pomysł Dariusza Lasockiego, radnego Pragi Południe. - Ten projekt połączyłby wszystkich mieszkańców - przekonuje.

Warszawski symbol architektury PRL-u zostanie niebawem zburzony. Na jego miejscu ma stanąć 17-piętrowy wieżowiec - to już przesądzone. Jaka zatem przyszłość czeka kultowy neon "Praga Południe", który od lat rozświetla rondo Wiatraczna? Radny Dariusz Lasocki znalazł dla niego nowe miejsce. W miniony poniedziałek zaapelował do burmistrza dzielnicy, aby wykupić świetlny szyld i zamontować go na jednej ze ścian urzędu dzielnicy przy Grochowskiej. - My nie jesteśmy dysponentem neonu, dlatego nie możemy o nim decydować. Jego właściciele, czyli firmy Dantex i Społem na pewno nie będą chciały odsprzedać szyldu, ponieważ same mają na niego pomysł. Urząd dzielnicy nie ma także prawnej możliwości wykupienia neonów - powiedziała WawaLove.pl Ewelina Lanc, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga Południe. Tłumaczy, że pieniądze z budżetu jakiejkolwiek dzielnicy nie mogą być przeznaczone na zakup prywatnej własności.**

Nie trafi na śmietnik

Losy neonu "Praga Południe" są owiane tajemnicą. - Nie możemy jeszcze zdradzić, co się z nim stanie - poinformowała WawaLove.pl firma Dantex. Zapewnia jednak, że świetlisty szyld nie trafi na śmietnik, wręcz przeciwnie - szykują dla niego godne miejsce. Zanim warszawiacy zobaczą neon w nowym miejscu, najpierw muszą przyzwyczaić się do myśli, że Universam Grochów niebawem zniknie z powierzchni ziemi. Kwadratowy budynek w czasach PRL-u był miejscem pełnym życia. Mieszkańcy Pragi Południe zaopatrywali się tam w produkty spożywcze, ale i artykuły na ówczesne czasy ekskluzywne. Zjeżdżali się do niego mieszkańcy całej Warszawy i kupowali tam rzeczy, których nie sposób było dostać w żadnym innym miejscu.

Budynek, który ma zastąpić kultowy Universam Grochów to wspólny projekt spółki Dantex i Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Praga Południe "Społem", która do tej pory gospodarowała przy rondzie Wiatraczna. Inwestorzy mają duże poparcie władz dzielnicy, które w projekcie upatrują szansę na stworzenie nowoczesnego centrum Grochowa.

Budowa nowej inwestycji ma ruszyć na przełomie tego roku. Zobaczcie, co o całej sprawie myślą mieszkańcy.

d3v91ty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v91ty