Trwa ładowanie...
d27bw4p

Kurczy się sieć sklepów Simply Market. Zastępuje je inny szyld

Marka Simply Market w Polsce do likwidacji. Od początku ubiegłego roku trwa stopniowy rebranding popularnych sklepów. W ich miejsce otwierane są placówki Auchan Supermarket. Francuska sieć łączy swoje spółki pod jedną nazwą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Wilanowie trwa rebranding. Szyld Simply już zdjęty
Na Wilanowie trwa rebranding. Szyld Simply już zdjęty (Maciej Białka, Fot: Maciej Białka)
d27bw4p

Kolejny Simply Market znika. Tym razem z warszawskiego Wilanowa. W środę wielkie otwarcie pod nowym szyldem. To element strategii francuskiej firmy, która chce rozbudować sieć marketów pod jedną wspólną marką - o której informowaliśmy w WP finansach.

W ten sposób Simply Market stanie się supermarketem pod szyldem Auchan. Te najmniejsze sklepy mają zostać przemienione w punkty Moje Auchan. Pierwsze małoformatowe sklepy powstały w Polsce już w październiku ubiegłego roku.

Czytaj też: Simply Market przejdzie rebranding? Ma się nazywać Auchan Supermarket

Maciej Białka
Podziel się

Auchan Supermarket na Wilanowie będzie piątym supermarketem o tej nazwie w Polsce. W stolicy będzie to drugi sklep z tym szyldem. Poprzedni działa przy ulicy Światowida 57.

d27bw4p

Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków:

Łączenie marek to element konsolidacji wielkich sieci, które starają się skupić swoją działalność pod jedną silną i rozpoznawalną marką. Jak informowaliśmy w WP finansach, wcześniej na podobny zabieg zdecydował się MediaMarkt. Sieć zwiększy liczbę swoich marketów przez likwidację marki Saturn, której jest właścicielem.

Obecnie w Polsce działają 22 sklepy Saturn oraz platforma on-line saturn.pl. Sieć MediaMarkt obejmuje 63 placówki handlowe i sklep internetowy mediamarkt.pl. Do jesieni na naszym rynku będzie jedyna sieć MediaMarkt z 85 placówkami.

d27bw4p

Czytaj też: Saturn znika z rynku. Zmieni barwy na MediaMarkt

Simply Market to sieć, która posiada 32 markety, zatrudnia łącznie 1,2 tys. pracowników. Z kolei Grupa Auchan należy do największych sieci handlowych na świecie. W Polsce działa od ponad 20 lat. Pierwszy sklep sieci w naszym kraju został otwarty w 1996 r. w Piasecznie pod Warszawą. Teraz sieć poszerzy liczbę placówek Auchan.

d27bw4p

Podziel się opinią

Share

d27bw4p

d27bw4p