Trwa ładowanie...

Kurtyny wodne już od soboty!

W zbliżający się weekend temperatura w stolicy ma sięgnąć 30 stopni Celsjusza

Kurtyny wodne już od soboty!
d35umlj
d35umlj

Synoptycy zapowiadają, że w zbliżający się weekend (13 - 14 czerwca) warszawiacy powinni spodziewać się prawdziwych upałów. Temperatura w stolicy może przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza. Jak funkcjonować w takich warunkach atmosferycznych? Ułatwieniem na przetrwanie takiej temperatury mają być kurtyny wodne zainstalowane w pięciu najbardziej ruchliwych ulicach w Warszawie.

– To już kolejny sezon podczas, którego w upalne dni uruchamiamy kurtyny wodne. Chłodna mgiełka, jaką rozpylają z pewnością pomoże warszawiakom przetrwać wysokie temperatury w stolicy. Na razie uruchamiamy je na upalne dni weekendu. Jednakże w razie potrzeby jesteśmy przygotowani by szybko rozstawić je ponownie, także w kolejnych lokalizacjach – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kurtyny wodne będą działały podczas nadchodzącego upalnego weekendu, 13-14 czerwca, w godz. 10.00 – 17.00, w pięciu lokalizacjach:
- Plac Defilad;
- Plac Konstytucji;
- Plac Trzech Krzyży;
- Plac Zamkowy;
- Krakowskie Przedmieście (przy pomniku Kopernika).

Kurtyna - rozpryskując mgiełkę wodną - schładza i nawilża powietrze w okolicy. Wytwarza wachlarz wody wysoki na ok. 3-4 m. Wykorzystuje ok. 3 tys. litrów wody na godzinę.

d35umlj

Warszawiacy podczas upalnego weekendu mogą poszukać ochłody w stołecznych basenach, o których pisaliśmy tutaj: Gdzie spędzić słoneczny weekend? Przegląd warszawskich basenów

Kurtyny i beczkowozy świetnie sprawdziły się w zeszłym roku, jednak duża część mieszkańców stolicy uważała, że było ich za mało. Wśród propozycji jakie nadesłali do nas czytelnicy, najczęściej wymieniane były: park przy Balatonie, Marysin, przy stacji Metro Wilanowska, na "patelni" na pl. Wilsona oraz przy pl. Unii Lubelskiej.

d35umlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35umlj