Trwa ładowanie...
d1m0uk2

Kwarantanna domowa? Do kontroli wystarczy selfie

Kwarantanna domowa to jeden ze sposobów zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze policji raz dziennie odwiedzają osoby objęte przymusową 14-dniową kwarantanną, a kary za jej złamanie są coraz wyższe. Aplikacja ściągnięta na telefon może im nieco ułatwić zadanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Powstała aplikacja "Kwarantanna domowa". Wystarczy wysłać selfie, aby uniknąć wizyty policjantów.
Koronawirus. Powstała aplikacja "Kwarantanna domowa". Wystarczy wysłać selfie, aby uniknąć wizyty policjantów. (policja.waw.pl)
d1m0uk2

Na stronie Komendy Stołecznej Policji pojawiła się informacja o istnieniu aplikacji nazwanej... "Kwarantanna Domowa". Służby przygotowały również specjalne ulotki, które rozdawane będą m.in. na przejściach granicznych. Osoby objęte przymusową 14-dniową kwarantanną mają bezwzględny zakaz opuszczania swojego miejsca pobytu. Za jej złamanie grozi kara w wysokości do 30 000 złotych. Tymczasem okazuje się, że wystarczy ściągnąć aplikację na telefon i wysłać zdjęcie, aby uniknąć kontroli policjantów. Rozwiązanie takie ma ułatwić i usprawnić prace mundurowych . Oprócz tego jest ona darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store.

-Najlepiej zrobić to od razu po przybyciu na miejsce odbywania kwarantanny. Nasza aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Stworzyliśmy ją we współpracy z ekspertami w tej dziedzinie. Można ją znaleźć w sklepach Google Play lub App Store- czytamy na stronie gov.pl wypowiedź ministra cyfryzacji, Marka Zagórskiego.

Aplikacja aktywowana jest za pomocą numeru telefonu.

Koronawirus. Jak działa aplikacja?

Aplikacja kwarantanna domowa ma pomóc jeszcze lepiej realizować 2 główne cele:

    *
  Zwiększać bezpieczeństwo
    *
  Wspierać osoby objęte kwarantanną domową.

Każdego dnia osoby objęte kwarantanną proszone będą o wykonanie jednego lub kilku zdjęć. Prośby te wysyłane są „z zaskoczenia". Dzięki geolokalizacji oraz nowoczesnemu systemowi porównywania twarzy będzie wiadomo, że to na pewno ta osoba oraz że kwarantannę przechodzi w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym. Czas, w którym musi zostać wykonane zdjęcie to 20 minut. Po upływie czasu przychodzi wiadomość przypominająca. Jeśli selfie nie zostanie wysłane to jasny sygnał dla policjantów.

d1m0uk2

Oprócz tego aplikacja umożliwia złożenie zapotrzebowania na artykuły żywnościowe, posiłki oraz kontakt z psychologiem. Zapewniony jest również dostęp do komunikatów o aktualnej sytuacji epidemiologicznej, a także bezpośrednie połączenie ze służbami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:Kontrole kwarantanny. Policja sprawdza Polaków

d1m0uk2

Podziel się opinią

Share

d1m0uk2

d1m0uk2