Trwa ładowanie...

"La Repubblica": Warszawa najlepszym miejscem dla studentów Erasmusa

Włoscy studenci opisują Polaków jako dobrze władających językami obcymi, gościnnych i zawsze gotowych do współpracy.
Share
"La Repubblica": Warszawa najlepszym miejscem dla studentów Erasmusa
d2w89a1

*Warszawa jest w czołówce europejskich miast, gdzie najlepiej się mieszka i studiuje w ramach programu Erasmus. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego wśród włoskich studentów. Dane opublikował dziennik "La Repubblica". *

Sondaż dotyczący najlepszych ośrodków akademickich Erasmusa sporządził międzynarodowy portal Uniplaces, który służy studentom pomocą w znalezieniu stancji na czas studiów.

Pod uwagę wzięto takie czynniki, jak koszt wynajmu pokoju lub mieszkania, opłaty uniwersyteckie, średnie ceny posiłków w tanich restauracjach, koszt miesięcznego biletu komunikacji miejskiej oraz liczba państwowych uczelni w mieście.

d2w89a1

W sporządzonym na tej podstawie rankingu 15 europejskich miast Warszawa prezentuje się najatrakcyjniej. Koszt wynajmu jest jeden z najniższych w Europie, nie ma opłat uniwersyteckich, tani jest zarówno transport, jak i jedzenie - podkreślono. Najdroższy jest Londyn, a po nim Paryż i Mediolan.

Rzymski dziennik zauważa, że także wielu Włochów w ramach programu Erasmus wybiera Warszawę. Przytacza wypowiedź wykładowcy historii języka włoskiego z uniwersytetu w Mesynie na Sycylii Fabio Rossiego: "Porozumienie z uniwersytetem w stolicy Polski jest jednym z najbardziej owocnych, jakie za granicą zawarła nasza uczelnia".

W artykule "Erasmus, Warszawa jest najlepsza" zaznacza się, że zagraniczni studenci nie muszą znać polskiego, bo większość uczelni ma program wykładów i zajęć po angielsku, francusku i niemiecku. "Studenci wracają bardzo zadowoleni, a egzaminy, jakie zdają po powrocie, pokazują, że ich przygotowanie jest bardziej niż satysfakcjonujące" - uważa Rossi.

Według jego relacji włoscy studenci opisują Polaków jako dobrze władających językami obcymi, gościnnych i zawsze gotowych do współpracy.

d2w89a1

źródło: PAP

d2w89a1

Podziel się opinią

Share
d2w89a1
d2w89a1