Trwa ładowanie...

Łapał chronione ptaki, bo "lubił ich śpiew"

70-latek miał w domu 3 szczygły, 2 kulczyki i 2 czyżyki

Share
Łapał chronione ptaki, bo "lubił ich śpiew"
d1146kz

Policjanci z Bielan jak co dzień patrolowali działki przy ulicy Rokokowej. Ich uwagę zwrócił mężczyzna, który na widok policjantów zaczął się szybko oddalać. Policjanci postanowili sprawdzić, czym było spowodowane jego zachowanie. Janusz K. oświadczył, że zbiera patyki do podpierania pomidorów. Funkcjonariusze nie dali wiary tym tłumaczeniom.

Jakież było ich zdziwienie, gdy na jednej z działek zauważyli sidła wykonane z cienkiego sznurka, a obok klatkę, w której znajdował się ptak. 70-latek od razu przyznał się, że łapie ptaki, gdyż bardzo lubi ich śpiew. Ponadto oświadczył, że w mieszkaniu ma jeszcze siedem ptaków w klatkach - 3 szczygły, 2 kulczyki i 2 czyżyki.

Policjanci zatrzymali Janusza K. i od razu pojechali do mieszkania mężczyzny, w którym rzeczywiście znajdowało się 7 klatek z ptakami. Ptaki zostały przekazane strażnikom miejskim z Eco patrolu. Ptaki te objęte są ścisłą ochroną gatunkową.

d1146kz

Jak długo 70-latek zajmował się tym procederem, ustali prowadzone w tej sprawie postępowanie.* Mężczyzna twierdził, że nie wiedział, że łapanie i posiadanie takich ptaków jest nielegalne. *Za schwytanie i przetrzymywanie ptaków objętych ścisłą ochroną gatunkową odpowie przed sądem. Teraz grozi mu kara aresztu lub grzywny.

d1146kz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1146kz