Trwa ładowanie...

Ławeczki Chopina grają już trzy lata

Czy znasz wszystkie lokalizacje ławeczek?

Share
Ławeczki Chopina grają już trzy lata
dz6ll7s

Ławeczki Chopina zostały ustawione w 15 miejscach na Trakcie Królewskim u progu Roku Chopinowskiego, który obchodziliśmy w stolicy w 2010 roku.

Na ławce można usiąść, po naciśnięciu przycisku posłuchać jednego z utworów Chopina, z krótkiego opisu dowiedzieć się dlaczego stoi przed danym budynkiem bądź obiektem i jaki był ich związek z kompozytorem, a dzięki fotokodom pobrać aplikację zawierającą audioprzewodnik Chopinowski (przez 3 lata pobrano go blisko 25000 razy). Dodatkowo na siedzisku zamieszczona jest mapa informująca, gdzie można znaleźć kolejne ławki.

Ławeczki są na bieżąco konserwowane, dlatego odtwarzają muzykę podczas upałów, a co ważniejsze przy dużych mrozach. Najbardziej eksploatowana przez słuchaczy okazała się ta stojąca przed pałacem Staszica. Elementem, który był najczęściej naprawiany to elektroniczny włącznik muzyki, który uruchamia odtwarzanie po 15 sekundach. Niecierpliwi naciskając go bardzo mocno, chcieli ten proces przyśpieszyć. Zarząd Oczyszczania Miasta rozpisał właśnie kolejny przetarg na serwisowanie ławeczek oraz obsługę i naprawę układów elektronicznych zamontowywanych w poszczególnych meblach.

Ławeczki Chopina, które stały się elementem kampanii „Warszawa miastem Chopina” prowadzonej przez Biuro Promocji Miasta, są pomysłem Towarzystwa Projektowego, które stworzyło Miejski System Informacji oraz zaprojektowało meble miejskie na Krakowskim Przedmieściu.

Lokalizacje ławeczek:

  1. Plac Krasińskich 2. Ulica Miodowa, 3. Ulica Kozia, 4. Konserwatorium Muzyczne, 5. Pałac Wesslów, 6. Pałac Radziwiłłów, 7. Pałac Saski, 8. Ogród Saski, 9. Kościół Wizytek, 10. Pałac Kazimierzowski,11. Pałac Czapskich, 12. Kościół św. Krzyża, 13. Pałac Zamoyskich, 14. Pałac Gnińskich – Ostrogskich, 15. Pomnik Chopina w Łazienkach.
dz6ll7s

Podziel się opinią

Share
dz6ll7s
dz6ll7s