Trwa ładowanie...

Legia o zdemolowanym klubie: "potępiamy, ale to sprawa dla policji"

Legia potępia działanie sprawców, lecz przyznaje, że sprawa ich zidentyfikowania i ukarania leży w gestii policji, prokuratury i sądów.

Share
Legia o zdemolowanym klubie: "potępiamy, ale to sprawa dla policji"
d6ghecm

Władze Legii Warszawa potępiły atak pseudokibiców na klub na Pradze. W nocy kilkanaście zamaskowanych osób obrzuciło lokal racami i kamieniami. W środku bawili się kibice Ajaxu Amsterdam.

Oficjalne stanowisko w sprawie ataku na praski klub wydał dyrektor Legii ds. mediów i PR Seweryn Dmowski. Jak podkreślił, Legia nie ma wpływu na to, co dzieje się poza stadionem.

- Potępiamy wszelkie przejawy przemocy, ale wydarzenia, które mają miejsce poza stadionem to sprawa dla policji, prokuratury i sądów. My jako klub sportowy nie mamy żadnych możliwości identyfikacji osób, które dopuszczają się takich rzeczy poza stadionem - powiedział Seweryn Dmowski.

d6ghecm

Dodał, że wobec uczestników środowych wydarzeń nie należy spodziewać się zakazów stadionowych ze strony klubu. - My możemy wydać taki zakaz wobec osoby, która zakłóca porządek na terenie naszego obiektu i maksymalnie wynosi on dwa lata. Jeżeli jednak sąd uzna, że napastnicy w jakiś sposób związani byli z naszym klubem, może nałożyć na nich zakaz stadionowy w maksymalnym wymiarze sześciu lat. To jednak pozostaje w gestii sądu - twierdzi Dmowski.

Przypomnijmy, że w środę wieczorem kilkanaście zamaskowanych osób obrzuciło kamieniami i racami klub przy ul. 11 Listopada na stołecznej Pradze , w którym bawili się holenderscy kibice Ajaxu Amsterdam oraz hostel, w którym oni mieszkali. Nikt nie został poszkodowany, ale straty materialne w lokalu są bardzo duże.

Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające, jednak do tej pory nikogo nie zatrzymano.

Źródło: PAP/Wawalove.pl

d6ghecm
d6ghecm

Podziel się opinią

Share
d6ghecm
d6ghecm