Trwa ładowanie...

Legia Warszawa nie zagra już w hokeja!

Zarząd klubu wycofał drużynę z rozgrywek. Problemy finansowe

Legia Warszawa nie zagra już w hokeja!
dlvbjv8
dlvbjv8

Ze sportowej mapy miasta znika hokejowy klub Legia Warszawa - nie wystąpi w tym sezonie w rozgrywkach I ligi hokeja. Taką decyzję podjął Zarząd klubu. Przyczyną są problemy finansowe.

Do Polskiego Związku Hokeja na Lodzie wpłynął wniosek w sprawie wycofania drużyny UHKS Mazowsze/Legia Warszawa z rozgrywek ligowym w sezonie 2012/2013. Rozgrywki ruszają we wrześniu. Tym razem bez 13-krotnego mistrza Polski, klubu Legia Warszawa.

Klub od dłuższego już czasu szukał sponsora, jednak mało kto jest zainteresowany hokejem. Wsparcie finansowe miasta również okazało się zbyt małe. Pieniądze są potrzebne na nowych zawodników. Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Piotr Hałasik wysłał list otwarty do Hanny Gronkiewicz-Waltz. Apeluje w nim o pomoc dla warszawskiej drużyny.

Identyfikując się się z mieszkańcami Warszawy i sympatykami tego klubu z całej Polski nie wyobrażamy sobie aby Warszawskiej drużyny hokejowej zabrakło w rozgrywkach krajowych w sezonie 2012/2013. Zarząd UHKS gotowy jest do rozmów z Panią Prezydent W każdym miejscu i czasie. Pragnę nadmienić, że w drużynie grają młodzi adepci hokeja i rodowici warszawiacy, a środki jakie im są potrzebne nie będą stanowić żadnego uszczerbku w budżecie miasta Warszawy.

dlvbjv8

W latach 1933 - 1967 Legia aż 13 razy zdobył mistrzostwo Polski. Jak myślicie. Czy miasto pochyli się nad losem hokejowego klubu?

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8