Trwa ładowanie...

Legia zagra dla Powstańców

Część dochodu z meczu Legia-Wisła zostanie przeznaczona na pomoc organizacjom kombatanckim

Legia zagra dla Powstańców
d7p9j1r
d7p9j1r

15 marca Legia Warszawa zmierzy się z krakowską Wisłą. Będzie to kolejne spotkanie objęte akcją "Charytatywna Wiosna Legii Warszawa". - Patronem meczu będzie Muzeum Powstania Warszawskiego , a część dochodu z biletów trafi na wskazany przez nie cel - pomoc organizacjom kombatanckim (ZPW i ŚZŻAK) - informują władze stołecznego klubu .

- Jest to pierwszy taki projekt społeczno-charytatywny w historii Klubu i polskiego sportu. Do akcji zaprosiliśmy fundacje i stowarzyszenia, których działalność jest zbieżna z historią, ideałami i wartościami Legii. Chcemy pomóc zarówno w wymiarze ogólnopolskim i lokalnym, tym, którzy już są naszymi kibicami i tym, którzy jeszcze nimi nie są - podkreśla w rozmowie z Legia.com Wiceprezes Zarządu Jakub Szumielewicz. - Mamy nadzieję, że rezultatem współpracy będzie zbiórka pieniędzy w maksymalnym zakresie, a każdy kibic, który przyłoży się do niej swoją obecnością będzie zadowolony z pomocy niesionej przez partnerskie podmioty - dodaje Szumilewicz..

Zasady "Chartytatywnej Wiosny" sa następujące: Jeśli na mecz zostanie sprzedanych 20 tysięcy biletów, do organizacji kombatanckich trafi 1 PLN z każdego biletu. Jeśli 25 tys - Legia Warszawa przekaże 2 PLN z każdego biletu. Jeśli na mecz zostanie sprzedanych 30 tysięcy biletów, stołeczny klub przeznaczy aż 5 PLN z każdego biletu na cel wskazany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Oznacza to, że już 15 marca, podczas meczu Legia - Wisła klub może zebrać dla Powstańców nawet 150 tysięcy złotych.

Jak podkreślają władze klubu, "Charytatywna Wiosna Legii Warszawa" to pierwszy taki projekt o zasięgu ogólnopolskim w historii polskiego sportu. Przyjść na mecz może każdy. Ood 11 lutego 2015 roku Legia Warszawa po wielu latach zniosła obowiązek posiadania Karty Kibica .

d7p9j1r
d7p9j1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7p9j1r