Trwa ładowanie...

Legioniści zachęcają do dbania o tereny nadwiślańskie. Akcja "Wyjdź na czysto"

Zarówno wędkarze, imprezowicze, rowerzyści jak i piłkarze i kibice powinni pamiętać o sprzątaniu po sobie

Legioniści zachęcają do dbania o tereny nadwiślańskie. Akcja "Wyjdź na czysto"
drjl4l6
drjl4l6

Piłkarze Legii zachęcają swoich kibiców do dbania o tereny nadwiślańskie, popierając kampanię „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”. Celem akcji jest zbudowanie poczucia odpowiedzialności za wspólną, nadwiślańską przestrzeń i dbanie o te tereny.

Przestrzeń nad Wisłą ma służyć wszystkim tak samo. Zarówno wędkarze, imprezowicze, rowerzyści jak i piłkarze i kibice powinni pamiętać o sprzątaniu po sobie. Tak, by każdy mógł czuć się swobodnie. Jak u siebie. Takie zachowania i postawy postanowili promować zawodnicy warszawskiego klubu : Guilherme, Inaki Astiz, Bartek Kalinkowski, Jakub Kosecki, Jakub Rzeźniczak, Orlando Sa, Tomasz Jodłowiec, także trener Jacek Magiera. **

Warszawiacy uwielbiają spędzać wolny czas nad Wisłą, jednak zbyt wielu z nich zostawia po sobie niechciane pamiątki. Każdego dnia tereny nad Wisłą szpecą tony śmieci. Butelki szklane i plastikowe, kapsle, puszki, reklamówki czy niedopałki nie tylko psują wizerunek nadwiślańskich brzegów, ale także są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt.

O tym, że Startuje kampania informacyjno edukacyjna „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto” informowaliśmy jeszcze w kwietniu . Jej główne działania realizowane mają być na całym warszawskim odcinku Wisły. Na bulwarze, miejskich plażach, w rejonie Portu Czerniakowskiego, na Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym i ścieżce rekreacyjnej na praskim brzegu pojawią się edukatorzy, którzy będą przemierzać tereny nadwiślańskie. Ich zadaniem będzie krzewienie idei utrzymywania porządku w ramach „Dzielnicy Wisła”. Przede wszystkim jednak będą rozdawać praktyczne gadżety związane z akcją – worki na śmieci oraz przenośne popielniczki. Kampania potrwa pięć miesięcy – od maja do końca września.

drjl4l6

Dodatkowo na początku lipca otwarty zostanie punkt wymiany, w którym każdy, kto włączy się do akcji, będzie mógł wymienić zebrane i posegregowane odpady na gadżety, które umilą czas spędzany nad Wisłą. Punkt zlokalizowany będzie w pobliżu mostu Poniatowskiego po stronie śródmiejskiej.

Do akcji włączyli właśnie warszawscy sportowcy, którzy przekazali koszulki ze swoimi autografiami. T-shirty będą nagrodami w konkursie organizowanym na oficjalnym fanpejdżu kampanii "Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto" .

drjl4l6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drjl4l6