Trwa ładowanie...

Letnia odsłona Centrum Nauki "Kopernik"

Kino letnie, pokazy laserów, minilaby [PROGRAM]

Letnia odsłona Centrum Nauki "Kopernik"
d44x7d7
d44x7d7

Aktywny wypoczynek nie musi oznaczać wyjazdu z Warszawy. Także tu, w stolicy można utrzymać się dobrej formie, także umysłowej. Jedną z ciekawszych, letnich propozycji jest wizyta w Centrum Nauki Kopernik , który przygotował ciekawy, letni program dla każdej grupy wiekowej. Prawie codziennie coś ciekawego będzie się działo. Co nam proponuje CNK?

Minilaby
Zajęcia w laboratorium biologicznym, chemicznym, fizycznym i pracowni robotycznej odbywają się codziennie oprócz poniedziałków. Można na nich poznać tajemnice kryształów, samodzielnie wyprodukować krem, skonstruować robotycznego szczotkobota i odkryć zwyczaje rosiczek.

Planetarium "Niebo Kopernika"
Na wakacje planetarium przygotowało specjalny, letni program. Jest w nim dużo muzyki – koncerty jazzowe i klasyczne, a także dla najmłodszych. Zapraszamy też na pokazy laserowe i „Konstelację Miłość”, stworzoną specjalnie dla par.

Weekendy w Parku Odkrywców
Park Odkrywców to zielona przestrzeń wokół Centrum Nauki Kopernik, w której można się spotkać, zrelaksować, skorzystać z oferty kulturalnej. Zawsze można tu liczyć na sprawdzone letnie akcesoria. W weekendy czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. W sobotnie wieczory chill-out muzyczny, a w sierpniu nocne obserwacje nieba nad Warszawą.

d44x7d7

W tym roku zmieniamy park w przestrzeń kreatywnego działania i plenerową galerię sztuki. Gospodarzami większości weekendów są fundacje lub grupy artystyczne, które proponują swój autorski program - warsztaty, zajęcia projektowania, budowa instalacji ogrodniczej, mini targi gastronomiczne, happeningi artystyczne.

28 – 29 czerwca
Fundacja Cohabitat pokazuje, jak budować dom ze słomy i uczy tynkować gliną. Stwórz własną próbkę tynku i poznaj właściwości naturalnych materiałów budowlanych.
5 – 6 lipca
Grupa artystyczna Parque nō szuka sposobów na wyciszenie się w miejskiej dżungli. CNK zaprasza do wspólnej budowy instalacji artystycznej.
12 – 13 lipca
Święto rocznicy urodzin Nikoli Tesli. W programie między innymi: koncert na tesli, pokaz laserów i maszyn zdalnie sterowanych, a także warsztaty dla rysowników komiksów.
19 – 20 lipca
W sobotę pracownia Kwiatkibratki buduje w parku kwitnącą rzeźbę. Można włączyć się w jej aranżację i wygrać zielony upominek.
W niedzielę mini warsztaty ogrodnicze, których głównym bohaterem będzie mech. Projekt RUNO w przygotowaniu.
26 – 27 lipca
Już niedługo CNK otwiera nową przestrzeń w Koperniku. Z tej okazji zaprasza do wspólnej budowy maszyny Goldberga, czyli reakcji łańcuchowej.
2 – 3 sierpnia
"W sobotę usiądź na trawie z Jackiem Gądkiem i zaprojektuj wierzbową kopułę nad Wisłą oraz stwórz swój własny wiklinowy model".
W niedzielę drewniane owieczki, które pasą się w parku już dwóch lat, zyskają nowe futro. Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów zaprasza na wyjątkowe warsztaty spilśniania wełny na sucho.
9 – 10 sierpnia
W sobotę Iza Rutkowska powraca z propozycją otwartych warsztatów z projektowania krajobrazu. Będzie można zbudować makietę Parku Odkrywców i pokazać, co należałoby w nim zmienić lub ulepszyć.
W niedzielę malowanie dźwięków! Wszystkie dzieci, małe i duże mogą puścić wodze fantazji za pomocą farb i specjalnego płótna, które ustawimy w parku. Zbiórka przy instalacji Szeptacze.
16 – 17 sierpnia
Cieszące się dużą popularnością zajęcia z budowy latawców na dwa dni znów zagoszczą w Parku. Pod czujnym okiem animatorów będzie można wykonać latawiec własnego projektu lub zbudować rakietę.
23 – 24 sierpnia
W przedostatni weekend lata startuje jarmark z żywnością organiczną. Do tego piknik na trawie.
30 – 31 sierpnia
Pamiątkowe zdjęcie. Fotograf Bartek Warzecha otwiera u nas studio plenerowe, gdzie wykonuje portrety od ręki. Można odwiedzić Park Odkrywców i zabrać ze sobą wyjątkową pamiątkę.
Wszystkie wydarzenia w Parku Odkrywców są bezpłatne. W przypadku złej pogody, mogą zostać odwołane.

Kino Letnie
Kino letnie CNK to piątkowe, bezpłatne spotkania filmowe, poświęcone tematom bliskim każdemu z nas. Projekcje filmowe rozpoczynają się od krótkich rozmów z ekspertami, którzy opowiadają nam o swoich pasjach i dzielą się wiedzą. Wieczory filmowe poprowadzi Andrzej Szozda, dziennikarz Polskiego Radia i publicysta. Do zobaczenia ambitne, autorskie kino. Oraz pytania, wobec których nie można być obojętnym. Wstęp na pokazy filmowe wolny. Przeczytajcie więcej .

W tym roku CNK zaprasza na dwa cykle tematyczne. W lipcu będzie nim „Raj utracony” – opowieść o ziemskiej szachownicy, na której głównym rozgrywającym jest człowiek. W sierpniu zobaczymy filmy ujęte w cyklu „Zegar życia” – opowiadające o intymnym rozwoju człowieka, od niemowlęctwa do późnej starości. Projekcje i spotkania ze specjalistami odbywają się w każdy letni piątek o godz. 21.00. W przypadku złej pogody, seanse przenosimy do wnętrz Centrum Nauki Kopernik.

d44x7d7

Dodatkowe szczegóły znajdziemy na stronach CNK . Centrum Nauki Kopernik mieści sie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20,

Przeczytajcie też:

d44x7d7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44x7d7