Trwa ładowanie...

Linia 255 wyruszy na Odolany. Już od soboty

Przebieg trasy jest efektem przeprowadzonych konsultacji społecznych. Od soboty wyjadą z zajezdni autobusy linii 255. Będą przebiegać od Ronda Daszyńskiego przez Jana Kazimierza do Cm. Wolskiego.

Linia 255 wyruszy na Odolany. Już od sobotyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Dariusz Borowicz
d4g274w
d4g274w

Jeszcze do niedawna Odolany były terenem przemysłowym. Teraz prężnie rozbudowują się nowoczesne osiedla mieszkaniowe i koniecznością było im zapienienie komunikacji miejskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego zorganizował konsultacje społeczne, podczas których zbierane były opinie mieszkańców dotyczące propozycji poprowadzenia linii i lokalizacji przystanków. Po spotkaniach, spacerze z przewodnikiem i przeanalizowaniu przesłanych maili wybrany został wariant, który zacznie obowiązywać już od soboty.

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą jeździły co 15 minut w godzinach szczytu oraz co 20 minut w pozostałych porach.

Trasa linii 255: Rondo Daszyńskiego - Prosta - Kasprzaka - Ordona - Jana Kazimierza - Hubalczyków - Fort Wola - Cm. Wolski.

d4g274w

Dodatkowo ZTM wybudował nowe przystanki przy skrzyżowaniu z ulicą Gizów, Goleszowską oraz J. Sowińskiego. Autobusy zatrzymywać się będą na nich na żądanie.

Natomiast za kilka lat przez Odolany będzie przebiegał tramwaj między Wilanowem a Wolą. Ukończenie planowane jest na rok 2026-2027.

Zobacz także: Jaki o Gronkiewicz-Waltz: "Są podstawy aby stawiać zarzuty"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d4g274w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g274w