Trwa ładowanie...
d30etms

Linia 255 wyruszy na Odolany. Już od soboty

Przebieg trasy jest efektem przeprowadzonych konsultacji społecznych. Od soboty wyjadą z zajezdni autobusy linii 255. Będą przebiegać od Ronda Daszyńskiego przez Jana Kazimierza do Cm. Wolskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa linia autobusowa na Odolanach
Nowa linia autobusowa na Odolanach (Agencja Gazeta, Fot: Dariusz Borowicz)
d30etms

Jeszcze do niedawna Odolany były terenem przemysłowym. Teraz prężnie rozbudowują się nowoczesne osiedla mieszkaniowe i koniecznością było im zapienienie komunikacji miejskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego zorganizował konsultacje społeczne, podczas których zbierane były opinie mieszkańców dotyczące propozycji poprowadzenia linii i lokalizacji przystanków. Po spotkaniach, spacerze z przewodnikiem i przeanalizowaniu przesłanych maili wybrany został wariant, który zacznie obowiązywać już od soboty.

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą jeździły co 15 minut w godzinach szczytu oraz co 20 minut w pozostałych porach.

d30etms

Trasa linii 255: Rondo Daszyńskiego - Prosta - Kasprzaka - Ordona - Jana Kazimierza - Hubalczyków - Fort Wola - Cm. Wolski.

Dodatkowo ZTM wybudował nowe przystanki przy skrzyżowaniu z ulicą Gizów, Goleszowską oraz J. Sowińskiego. Autobusy zatrzymywać się będą na nich na żądanie.

Natomiast za kilka lat przez Odolany będzie przebiegał tramwaj między Wilanowem a Wolą. Ukończenie planowane jest na rok 2026-2027.

Zobacz także: Jaki o Gronkiewicz-Waltz: "Są podstawy aby stawiać zarzuty"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

*Przeczytaj też:"Policjant" krzyczał za picie w miejscu publicznym. Sam miał w kieszeni butelkę wódki *

d30etms

Podziel się opinią

Share
d30etms
d30etms