Trwa ładowanie...

Łoś na Woli [zdjęcia]

Zwierzę zostało uśpione i bezpiecznie przewiezione do Kampinosu

Łoś na Woli [zdjęcia]
d4cpkan
d4cpkan

Zgłoszenie dotyczące łosia, spacerującego ulicą Redutową wpłynęło do straży miejskiej dzisiaj rano. Na miejsce wezwano łowczego. Przy jego pomocy zwierzę zostało uśpione, a następnie przewiezione do Puszczy Kampinoskiej.

"Najprawdopodobniej, zwierzę przywędrowało z Puszczy Kampinoskiej. Ostatecznie łoś został odłowiony na terenia cmentarza" - opowiada st. inspektor Tomasz Szymczak z Ekopatrolu.

W ostatnich dniach stycznia informowaliśmy również o dwóch łosiach , które spacerowały przy ulicy na granicy Bielan i Łomianek. Zwierzęta przyszły zlizać trochę soli z drogi, aby w ten sposób uzupełnić straty minerałów. Dorodny łoś i jego młodszy towarzysz zwabione słoną posypką wyszły z terenu Puszczy Kampinoskiej i spacerowały po ul. Trenów.

W 2013 roku funkcjonariusze z Ekopatrolu zrealizowali w sumie 15 150 interwencji. Największą grupę odłowionych zwierząt stanowiły ssaki, najmniejszą – gady. Strażnicy z Ekopatrolu odłowili 5 485 ssaków (64% ogółu odłowionych zwierząt), 3 004 ptaki (35% odłowionych zwierząt) i 91 gadów (1%).**

d4cpkan

Wśród 8 580 odłowionych zwierząt najwięcej było psów i kotów. Zdarzały się też przypadki odłowienia łosi, skunksów, czy zajęcy. W sumie odłowiono 32 różne gatunki ssaków.

Czytaj również: Uratowali rannego bobra

d4cpkan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpkan