Trwa ładowanie...
d2726e9

Łosie na ulicach Warszawy

Zimą te zwierzęta wychodzą z bezpiecznych kryjówek, bo są głodne. Tym razem zlizywały z drogi sól, aby w ten sposób uzupełnić straty minerałów w organizmie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łosie na ulicach Warszawy
d2726e9

Strażnicy miejscy z ekopatrolu otrzymali informację o łosiach spacerujących ulicą na granicy Bielan i Łomianek. Zwierzęta zostały zlokalizowane, a ulica zabezpieczona przez mundurowych. Po kilkunastu minutach przepłoszone zwierzęta wróciły do lasu.

Czytaj również: Bez naszej pomocy koty mogą nie przetrwać zimy

Co przyciągnęło łosie do miasta? Zwierzęta przyszły zlizać trochę soli z drogi, aby w ten sposób uzupełnić straty minerałów. Dorodny łoś i jego młodszy towarzysz zwabione słoną posypką wyszły z terenu Puszczy Kampinoskiej i spacerowały po ul. Trenów.

d2726e9

Zapuszczające się na teren miasta łosie to coraz częstszy widok zimą . Do wyjścia z bezpiecznej leśnej kryjówki zmusza je potrzeba uzupełnienia niezbędnych do życia minerałów, a te, jak wiadomo, znajdują się między innymi w soli, którą posypywane są nawierzchnie jezdni" - powiedział kierownik Ekopatrolu Piotr Mostowski.

Ekopatrol apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w godzinach wieczorno-nocnych. Osoba będąca świadkiem takiej sytuacji powinna poinformować służby, np. straż miejską, dzwoniąc pod numer 986. Na miejsce zdarzenia przyjedzie patrol, który zabezpieczy miejsce i podejmie odpowiednie działania.

Czytaj również: Otwarta Sobota w Centrum Adopcyjnym Straży dla Zwierząt

d2726e9

Podziel się opinią

Share
d2726e9
d2726e9