Trwa ładowanie...

LOT po ataku hakerów: "Sytuacja opanowana"

Bilans niedzielnego ataku na systemy naziemne IT

LOT po ataku hakerów: "Sytuacja opanowana"
d3th8v4
d3th8v4

Kilkanaście rejsów polskiego przewoźnika PLL LOT zostało odwołanych z powodu awarii systemu informatycznego, wywołanej atakiem hakerskim na systemy IT. Ponad tysiąc pasażerów nie odleciało swoimi samolotami.

- Praca, którą wykonali informatycy, przyniosła rezultaty. System jest już całkowicie sprawny - powiedział Adrian Kubicki z biura prasowego LOT-u. - Rejsy, które były opóźnione, będą kontynuowane - dodał Kubicki. Kilka rejsów krajowych zostało obsłużonych autobusami. Obecnie przygotowywane są plany lotów kolejnych, opóźnionych rejsów.

Przedstawiciel przewoźnika poinformował też, że LOT powiadomił policję oraz odpowiednie służby oraz że przewoźnik udzieli im wszelkich niezbędnych informacji, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu sprawy. Kubicki dodał, że na wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia powinno zależeć całej branży.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało już Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego informację o ataku na PLL LOT. - Szef ABW natychmiast polecił skierować wszelką pomoc w wyjaśnieniu całej sytuacji - poinformował rzecznik ABW płk Maciej Karczyński.

Rzecznik wyjaśnił też, że zaatakowano system do przekazywania planów lotów. Jest to dokument, który dostarcza się załodze samolotu tuż przed startem. Zarówno samoloty, jak i załogi były gotowe do lotów, ale bez tego dokumentu nie mogły się one odbyć.

d3th8v4

System LOT-u przestał działać około godziny 16.00 i był niesprawny przez około 5 godzin.

System informatyczny LOT już naprawiony, plany lotów ponownie są wystawiane. Sytuacja będzie wracać do normy.

d3th8v4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3th8v4