Trwa ładowanie...

LOT uruchamia połączenie do Newark. "To lotnisko najbliżej Manhattanu

Polski przewoźnik uruchomił od początku 2016 roku 23 nowe połączenia

LOT uruchamia połączenie do Newark. "To lotnisko najbliżej Manhattanu
d3q8otg
d3q8otg

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają połączenie do Newark w Stanach Zjednoczonych. Dziś rozpoczęła się sprzedaż biletów, a 28 kwietnia 2017 roku odbędzie się pierwszy rejs z Warszawy.

Newark to dla LOT-u czwarte lotnisko w Ameryce Północnej. Połączenia z portu lotniczego Chopina będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany rejs także we wtorki. Ceny zaczynają się już od 2129 zł w obie strony.

Loty do Newark są elementem strategii, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił 23 nowe połączenia. 17 października zostaną zainaugurowane rejsy z Warszawy do Seulu. W połowie stycznia tego roku rozpoczęła się realizacja bezpośrednich lotów do Tokio. Przewoźnik rozszerzył też ofertę na trasach europejskich.

Nowa strategia

W 2013 roku ówczesny zarząd spółki wdrożył program naprawczy, który miał przywrócić firmie płynność finansową. Zwolniono część pracowników, a siatka połączeń została zredukowana. Jednocześnie spółka otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa. Pieniądze posłużyły na spłatę długów.

Zgodnie w wytycznymi Komisji Europejskiej, która musiała zezwolić na udzielenie pomocy publicznej, od początku tego roku firma może z powrotem rozbudowywać siatkę połączeń. Przewoźnik planuje też rozbudowę swojej floty.

d3q8otg

Zeszły rok LOT zamknął stratą przekraczającą 300 milionów złotych. Jednak pierwsze półrocze 2016 roku przyniosło spółce zyski. W całym roku firma chce zarobić ponad 100 milionów złotych.

d3q8otg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8otg