Trwa ładowanie...
d109oev

LOT uruchamia połączenie do Newark. "To lotnisko najbliżej Manhattanu

Polski przewoźnik uruchomił od początku 2016 roku 23 nowe połączenia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LOT uruchamia połączenie do Newark. "To lotnisko najbliżej Manhattanu
d109oev

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają połączenie do Newark w Stanach Zjednoczonych. Dziś rozpoczęła się sprzedaż biletów, a 28 kwietnia 2017 roku odbędzie się pierwszy rejs z Warszawy.

Newark to dla LOT-u czwarte lotnisko w Ameryce Północnej. Połączenia z portu lotniczego Chopina będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany rejs także we wtorki. Ceny zaczynają się już od 2129 zł w obie strony.

Loty do Newark są elementem strategii, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił 23 nowe połączenia. 17 października zostaną zainaugurowane rejsy z Warszawy do Seulu. W połowie stycznia tego roku rozpoczęła się realizacja bezpośrednich lotów do Tokio. Przewoźnik rozszerzył też ofertę na trasach europejskich.

d109oev

Nowa strategia

W 2013 roku ówczesny zarząd spółki wdrożył program naprawczy, który miał przywrócić firmie płynność finansową. Zwolniono część pracowników, a siatka połączeń została zredukowana. Jednocześnie spółka otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa. Pieniądze posłużyły na spłatę długów.

Zgodnie w wytycznymi Komisji Europejskiej, która musiała zezwolić na udzielenie pomocy publicznej, od początku tego roku firma może z powrotem rozbudowywać siatkę połączeń. Przewoźnik planuje też rozbudowę swojej floty.

Zeszły rok LOT zamknął stratą przekraczającą 300 milionów złotych. Jednak pierwsze półrocze 2016 roku przyniosło spółce zyski. W całym roku firma chce zarobić ponad 100 milionów złotych.

d109oev

IAR

Przeczytajcie też: Lotnisko Chopina: Nowe rozwiązania dla osób niewidomych

d109oev

Podziel się opinią

Share
d109oev
d109oev