Trwa ładowanie...

Lotnisko Chopina z supernowoczesnym systemem ratownictwa

Ze statystyk wynika, że do poważnych zagrożeń zdrowia dochodzi kilka razy miesiącu.

Share
Lotnisko Chopina z supernowoczesnym systemem ratownictwa
d3nvjf0

Warszawski port lotniczy im. Fryderyka Chopina będzie miał najnowocześniejszy system ratownictwa medycznego w Polsce. Rozpoczęły się właśnie szkolenia wszystkich pracowników lotniska z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia.

Przeszkolona załoga to jeden z czterech elementów całego systemu, który pozwoli na szybką reakcję w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Jak mówi rzecznik lotniska Przemysław Przybylski, stołeczny port będzie pod tym względem najbezpieczniejszy w kraju. Jest on pierwszą instytucją, która będzie posiadać kompleksowy system ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. W skład systemu wchodzi 50 defibrylatorów, czyli urządzeń elektrycznych pobudzających akcję serca. Defibrylatory są automatycznie połączone z centrum medycznym, co oznacza, że ratownicy i lekarze od razu wiedzą, które urządzenie zostało uruchomione. Dzięki temu w ciągu czterech minut mogą dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy.

Z lotniskowych statystyk wynika, że w ciągu siedmiu lat służby medyczne musiały ratować życie za pomocą defibrylatorów pięciu osobom. Jednak do poważnych zagrożeń zdrowia dochodzi kilka razy miesiącu.

d3nvjf0

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w kraju. W zeszłym roku obsłużył on ponad 11 milinów pasażerów. Docelowo może być odprawionych ponad 20 milionów osób.

(Źródło: IAR)

d3nvjf0

Podziel się opinią

Share
d3nvjf0
d3nvjf0