Trwa ładowanie...

Lotnisko na Okęciu z prestiżową nagrodą

Urodzinowy prezent dla zmodernizowanego terminalu A.

Lotnisko na Okęciu z prestiżową nagrodą
d21lhop
d21lhop

*Zmodernizowany rok temu Terminal A warszawskiego Lotniska Chopina został uznany Budową Roku w kategorii obiekty komunalne i komunikacja. Ogłoszono wyniki 26. edycji konkursu zorganizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. *

Prace nad modernizacją rozpoczęły się we wrześniu 2012 roku i zakończyły w kwietniu 2015 roku, tworząc z Lotniska Chopina jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów na mapie Polski.

Wcześniej terminal na Okęciu głównie zwracał uwagę swoim charakterystycznym buraczkowym dachem. Teraz zachwyca pasażerów przestronnością: na powierzchni 60 000 mkw znajdują się 48 stanowisk check-in, a także biura i kasy linii lotniczych, stanowiska biur podróży, 9 linii kontroli bezpieczeństwa, dwa salony Executive Lounge, pomieszczenia modlitwy i medytacji dla różnych religii, ambulatorium oraz system obsługi bagażu.

Terminal posiada również bogatą ofertę gastronomiczną i handlową – na terenie obiektu jest zlokalizowanych 15 nowych sklepów i 10 restauracji. Atrakcją dla pasażerów jest popularny taras widokowy, który jest również do dyspozycji odprowadzających. Cały kompleks jest napędzany dzięki największej w Polsce dachowej elektrownia słonecznej o łącznej powierzchni 7 000 mkw.

d21lhop

Uroczyste wręczenie nagród 26. edycji konkursu PZITB odbyło się w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. Wyróżnienie jest urodzinowym prezentem dla zmodernizowanego Terminalu A, który został oddany do dyspozycji niemal równo rok temu - 22 maja.

Przeczytajcie też:

d21lhop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21lhop