Trwa ładowanie...

"Łowcy cieni" zatrzymali członka gangu żoliborskiego. Był poszukiwany listem gończym

Kolejny sukces CBŚP w zmaganiach z organizowaną przestępczością

"Łowcy cieni" zatrzymali członka gangu żoliborskiego. Był poszukiwany listem gończym
d39tmf1
d39tmf1

41-letni Grzegorz D. najbliższe 15 lat spędzi w zakładzie karnym. Jest oskarżony m.in. o handel narkotykami, wymuszenia rozbójnicze oraz napady na tiry metodą "na policjanta". Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Był poszukiwany listem gończym od dwóch lat.

Jak ustalili policjanci z Zarządu III CBŚP, mężczyzna ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu w Warszawie. Funkcjonariusze czekali na dogodny moment, by zatrzymać poszukiwanego. Kiedy upewnili się, że w lokalu jest tylko Grzegorz D., wkroczyli do akcji. - Mężczyzna był tak zaskoczony, że nie stawiał oporu. Został przewieziony do zakładu karnego - relacjonują policjanci.

"Łowcy cieni" to policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, tworzący elitarną, tajną komórkę. Na co dzień zatrzymują lub odnajdują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca i poszukiwani są często od wielu lat. O "łowcach cieni" lub inaczej "pościgowych" niewiele się mówi, bo ujawnienie jakichkolwiek informacji mogłoby zaszkodzić ich pracy, a nawet stanowić zagrożenie dla nich samych. Pracują często 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, na całym świecie.

Grzegorz D. był poszukiwany listem gończym od dwóch lat. Wcześniej został skazany przez sąd na 15 lat pozbawienia wolności za działalność w grupie żoliborskiej.

d39tmf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39tmf1