Trwa ładowanie...

"Łowcy Cieni" zatrzymali podejrzanego o przemyt uchodźców

Zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy policjantów z CBŚP i przedstawicieli austriackiego ENFAST-u, czyli sieci współdziałania zespołów poszukiwań.

"Łowcy Cieni" zatrzymali podejrzanego o przemyt uchodźców
d3qjetx
d3qjetx

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało na warszawskim Targówku 46-letniego Polaka zamieszanego w przemyt obywateli Syrii do Europy. Poszukiwanego przez austriacki wymiar sprawiedliwości przestępcę ujęła specjalna jednostka "Łowców Cieni".

- Za Dariuszem Z. wystawiono europejski nakaz aresztowania. Jest podejrzewany o współudział w organizowaniu przemytu obywateli Syrii do Europy - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

- "Łowcy cieni" ustalili, że poszukiwany 46-latek może ukrywać się w Warszawie. Zorganizowali zasadzkę i zatrzymali mężczyznę, kiedy opuszczał jeden z bloków na Targówku. Nie stawiał oporu. Został przewieziony do prokuratury, a później trafił do sądu. Teraz będzie oczekiwał na wszczęcie procedury ekstradycyjnej do Austrii - dodała Hamelusz.

Międzynarodowa współpraca

Jak zaznaczyła zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy policjantów z CBŚP i przedstawicieli austriackiego ENFAST-u, czyli sieci współdziałania zespołów poszukiwań.

- Z ustaleń śledczych wynika, że przemyt uchodźców z Syrii odbywał się szlakiem wschodnim przez m.in. Rosję, Słowację, Czechy do Austrii - dodała Hamelusz.

d3qjetx

Problem migracyjny

Kraje UE zmagają się z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy - głównie z Afryki i Bliskiego Wschodu - napływają przez Morze Śródziemne.

W 2015 r. do Europy trafiło ponad 1 mln migrantów. Tylko od początku tego roku liczba ta przekroczyła 187 tys., z czego ponad 155 tys. trafiło do Grecji - wynika z najnowszych danych Biura Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców (UNHCR). Sytuacje wykorzystują grupy przestępcze.

Źródło: (CBŚP/PAP/Wawalove.pl)

d3qjetx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qjetx