Trwa ładowanie...
d4b4cht

Ludowa i wielokulturowa majówka w Parku Szczęśliwickim

Muzyka z całego świata, rękodzielnicy, ginące zawody, lokalne przysmaki, tańce i zabawy ludowe
Share
Ludowa i wielokulturowa majówka w Parku Szczęśliwickim
d4b4cht

W najbliższą niedzielę w Parku Szczęśliwickim tradycyjna impreza plenerowa, klimatem nawiązująca do dawnych jarmarków. Można tu spotkać twórców ludowych, rękodzielników, przedstawicieli ginących zawodów, przyjrzeć się ich pracy oraz kupić wyroby. Majówka odbędzie się w godzinach 12:00 - 18:00. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury Ochoty i Urząd Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy, Wydział Kultury.

Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

* Na scenie wystąpią:* Kapela Czerniakowska, Kapela Ludowa Białobrzeżanie, Zespół Pieśni i Tańca Tramblanka z Opoczna, Dziecięcy Zespół Ludowy "Pawie Oczko" z Ośrodka Kultury Ochoty, Międzynarodowa grupa taneczna As Belezas do Brasil, Kurdyjsko-polski zespół tańca kurdyjskiego, Kerim Dinç - turecki muzyk, gra na sazie, tradycyjnym tureckim instrumencie strunowym, zespół JORJIA z Gruzji oraz na zakończenie Hanka Rybka z zespołem.

d4b4cht

Ponadto:
- pokazy Dalekowschodniego Centrum Kulturalno-Sportowego SOTO, Szkoły Salsy Kubańskiej w Warszawie – OYE,
- wielki jarmark rękodzieła artystycznego i regionalnych przysmaków m.in. tureckie, tatarskie, bułgarskie, gruzińskie i oczywiście polskie z różnych regionów
- warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców, tematycznie nawiązujące do obrzędowości narodów nie tylko słowiańskich
- tańce i zabawy ludowe dla dzieci i rodziców, prezentacja strojów, zwyczajów i kuchni poszczególnych regionów Polski i Świata.

Zobacz także:* Orientalny Koktajl na Bemowie*

d4b4cht

Podziel się opinią

Share
d4b4cht
d4b4cht