Trwa ładowanie...

Lux Med dobiera się do żyły złota

Największa prywatna sieć medyczna w Polsce przejęła jeden z najnowocześniejszych prywatnych ośrodków leczenia ortopedycznego w Europie

Lux Med dobiera się do żyły złota
d40a38l
d40a38l

Lux Med, największa prywatna sieć medyczna w Polsce, przejął 80,9% akcji w spółce Sport Medica S.A. prowadzącej szpital Carolina Medical Center.* Mieszczący się na Mokotowie ośrodek jest jednym z najnowocześniejszych prywatnych ośrodków leczenia ortopedycznego w Europie.* Kwota transakcji pozostaje nieznana.

Szpital Carolina Medical Center powstał w 1998 roku na warszawskich Bielanach . Kilka lat temu ośrodek przeniósł się na Mokotów na ulicę Pory 78. W tym momencie posiada 36 łóżek, całodobowe ambulatorium urazowe, poliklinikę i centrum rehabilitacyjne.

Szpital specjalizuje się się w małoinwazyjnych operacjach artoskopowych wszystkich stawów, na których można wiele zarobić lecząc urazy narciarzy czy też biegaczy. Koszt artroskopii kolana w ośrodku sięga co najmniej kilku tysięcy złotych. Chętnych na taki zabieg nie brakuje, gdyż okres oczekiwania na niektóre zabiegi ortopedyczne realizowane przez NFZ sięga nawet... 30 miesięcy. *Pacjenci, którzy mają pieniądze, omijają kolejki. *Tylko w tym roku na prywatne wizyty wydamy 12,5 mld zł. Połowę tej kwoty stanowią wizyty u stomatologów.

d40a38l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40a38l