Trwa ładowanie...
d4hjj2i

Majówka teatralna na Pradze Południe

Teatr Akt zaprasza na akcję uliczną, spektakl plenerowy i animacje teatralne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Majówka teatralna na Pradze Południe
d4hjj2i

Majówka teatralna to plenerowy projekt kulturalny, które odbędzie się na terenie siedziby stołecznego Teatru Akt na Koziej Górce/ Olszynce Grochowskiej . W ramach drugiej edycji Majówki zaprezentowana zostanie akcja uliczna na Placu Szembeka zapowiadająca wydarzenia na Koziej Górce, a dwa dni później w sobotnie popołudnie odbędą się animacje teatralne i spektakl plenerowy Teatru Akt na Olszynce. Projekt współfinansuje m.st Warszawa Dzielnica Praga-Południe.

Zobacz również: XXII edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy

Co w programie?

d4hjj2i

PODWODNY ŚWIAT/ akcja uliczna /

15.05.2014 godz. 15:00, Plac Szembeka

Teatr Akt w ramach swoich akcji wprowadza w przestrzeń uliczną elementy teatralizacji poprzez scenografię, kostiumy i dramaturgię. Akcja ożywi przestrzeń Placu Szembeka pod względem kulturalnym, społecznym i będzie stanowiła kontynuację przemian dziejących się na terenie Pragi w ciągu dwóch ostatnich dekad. Będą dla widzów zaskoczeniem i miłą niespodzianką-bez specjalnych przygotowań związanych z standardowym wyjściem do teatru, nieoczekiwanie znajdą się w „centrum prawdziwego teatru”.

Podwodny świat to galeria postaci podmorskich głębin przeniesiona w wielkomiejską przestrzeń. Postacie przybrane w fantazyjne stroje mieszkańców głębin przyciągną uwagę przypadkowych widzów i wciągną ich w akcję.

d4hjj2i

ARLEKINADA/animacje teatralne/

17.05.2014 godz. 18:00-20:00,ul Łaziebna 9, Olszynka Grochowska

Wieczorny spektakl poprzedziArlekinada, program teatralno-cyrkowy, szczególnie atrakcyjny dla dzieci i młodzieży. Przygotowany zostanie przez artystę cyrkowego Juliana Waglewskiego i grupę Zielonych Zielonka. Poprzez aktywną zabawę wprowadzi widzów w tajniki cyrku, teatru i sportu. W ramach animacji wykorzystane zostaną urządzenia z pogranicza sportu, cyrku i teatru./ trampolina o średnicy 4,5m, stół do cymbergaja, płotki do skakania /. Uczestnicy mogą uczyć się równowagi na mini-szczudłach, na szczudłach trzymanych w rękach, monocyklu, mini-monocyklu, maxi-rollerze / rodzaj jeździka na kółkach/, spacerować z jajem równoważnym, skakać na drążku pogo. Ponadto dzieci mogą bawić się kolorową chustą do animacji, puszczać latającą bilę, łapać woreczki z katapulty, kręcić talerzami cyrkowymi, żonglować chusteczkami i kijami.

IN BLUE/spektakl plenerowy/

17.05.2014 godz. 20:15, ul. Łaziebna 9, Olszynka Grochowska

Pierwotna wersja spektaklu została specjalnie przygotowana i zaprezentowana podczas Europe on Water Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury 2010. To przedstawienie o lekkiej, niebanalnej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia wielu ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze. Środki wyrazu to: klasyczna pantomima, taniec z wielkimi pelerynami-skrzydłami, taniec z wachlarzami w ogromnych kulach, popis na podwieszonej szarfie i konstrukcji, taniec na szczudłach i powerizerach.

Pomysł, reżyseria – Teatr Akt
Koordynacja projektu – Agnieszka Musiałowicz i Agencja KRAB
Obsada – Teatr Akt: Marta Suzin , Agnieszka Musiałowicz ,Janusz Porębski ,Tomasz Musiałowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Karolina Banaszek

Obsługa (światła i muzyka) Adam Sztorc

d4hjj2i

Zobacz również: Za darmo: IV Festiwal Dni Teatru na Mokotowie

d4hjj2i

Podziel się opinią

Share

d4hjj2i

d4hjj2i