Trwa ładowanie...
d3ke3a6

Majówka Tradycyjnie, Na Ludowo, Wielokulturowo

7 kapel ludowych, stroje regionalne, kuchnia, warsztaty rękodzielnicze oraz wielki jarmark rękodzieła artystycznego i regionalnego
Share
Majówka Tradycyjnie, Na Ludowo, Wielokulturowo
d3ke3a6

Ośrodek Kultury Ochoty OKO zaprasza do Parku Szczęśliwickiego na warszawskiej Ochocie na tradycyjną imprezę plenerową, klimatem nawiązującą do dawnych jarmarków.* Można tu spotkać twórców ludowych, rękodzielników, przedstawicieli ginących zawodów, przyjrzeć się ich pracy oraz kupić wyroby*.

W tegorocznym programie m.in.: *
- na scenie wystąpią m.in.: Kapela Maliszów, Zespół Regionalny Zielony Jawor, Dziecięcy Zespół Ludowy "Pawie Oczko" z Ośrodka Kultury Ochoty, Dzieci Sintaru i Kesira Adajewa, Zespół Nirmal Shakti i Marta Musiał, Zespół Pieśni i Tańców Bałkańskich „Iglika” na zakończenie zaś cygańskie rytmy zaprezentuje Elena Rutkowska z zespołem.
***

- inscenizacja podwórka wiejskiego z udziałem Agencji Promocji Rzemiosł i Kultury Ludowej „Na Obartek”. W wiosce warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców, tematycznie nawiązujące do obrzędowości m.in. wypiek w piecu chlebowym, młocka, wyrób mioteł, masła, klepanie kosy i gotowanie w kociołkach żeliwnych.

d3ke3a6

- wielki jarmark rękodzieła artystycznego i regionalnego, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i rodziców (m.in. tkactwo, wiklina, ceramika, fujarki, kwiaty z bibuły, wycinanki łowickie, kurpiowskie i inne), prezentacja strojów, zwyczajów i kuchni poszczególnych regionów Polski i Świata.

Wstęp wolny.


Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

d3ke3a6

Podziel się opinią

Share
d3ke3a6
d3ke3a6