Trwa ładowanie...

Majówka w Warszawie

Dla tych, którzy na długi majowy weekend zostają w mieście, mamy kilka ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu

Majówka w Warszawie
d2buoc1
d2buoc1

Majówka z We Love Warsaw

Już nie tylko spacerkiem ale również na rowerach, skuterach i statkiem - przewodnicy z We Love Warsaw pokażą Wam Warszawę z wielu zaskakujacych stron. Wśród wielu innych propozycji znajdą się m.in.: pochód przez warszawski socreal i wizyta w Domu Partii, wycieczki rowerowe szlakiem Warszawskiej Skarpy, Saska Kępa, "szemrana" Praga, nocny rejs po Wiśle i wyprawa wukadką do Podkowy Leśnej.

1.05 - Zwiedzanie Domu Partii i pochód 1-majowy: W dawnej siedzibie PZPR będzie Ci dane zobaczyć *stół prezydialny samego Bieruta oraz pełne przepychu sale konferencyjne z intarsjowaną posadzką. Dowiesz się, co łączy ten budynek z Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego i zobaczysz *legendarne podziemne przejście…

*1.05. - Wycieczka skuterowa śladami PRL-u: *Przyjdź i pojedź, pojedź i zobacz, zobacz i zasmakuj atmosfery pamiętnych lat, gdy czyn robotniczy, aktyw partyjny, postęp i socjalizm nie schodziły z pierwszych stron Trybuny Ludu.

3.05 - Szlakiem Warszawy stanisławowskiej na skuterach: Król, mimo całego swojego niezdecydowania, przed jednym nigdy się nie wzbraniał - w inwestowaniu w rozwój miasta i sztuki. Zobacz co z tego pozostało do naszych czasów oraz odkryj miejsca związane z ostatnim Królem Polski.

4.05 - Gdzie się zaczyna Skarpa Warszawska? - wycieczka rowerowa: Skarpa Warszawska od wieków determinuje rozwój miasta, jego wizerunek i jego historię. Zapraszamy na szlak wiodący wzdłuż skarpy.

d2buoc1

*4.05 - Nocny rejs po Wiśle: *Jeżeli interesują Cię szemrane historie o Warszawie i cenisz sobie zwiedzanie miasta w nietypowy sposób, to powinieneś udać się na nocny rejs. Zobaczysz na własne oczy, jak stolica budzi się do nocnego życia.

5.05 - czy Saska Kępa pachnie już bzem?: *Zapraszamy na spacer szlakiem *miejsc i zaułków, które ukochała Agnieszka Osiecka, w miejsca kultowe dla polskiej architektury, znaczone ikonami międzywojennego modernizmu i art déco, zapraszamy śladem domów sławnych artystów i architektów: Bohdana Lacherta, Jana Cybisa, Witolda Lutosławskiego, Tadeusza Bairda.

.....................................................................................................

Żoliborski Bieg Flagi - 2 maja

O godzinie 11:00 w Cytadeli Warszawskiej rozpocznie się Bieg Flagi i piknik majówkowy. W programie są m.in - konkursy strzeleckie oraz zabawy strategiczne dla dzieci, a także wystawa plenerowa. WIĘCEJ

......................................................................................................
Multimedialny Park Fontann - otwarcie 3.05. godz. 21:00

*Tegoroczny pokaz ma ukazać zupełnie nowe oblicze fontann oraz możliwości jakie daje ich nowoczesna i skomplikowana technologia. Po raz pierwszy wielki ekran wodny będzie wykorzystany do prowadzenia całej narracji widowiska. Pojawią się na nim postaci – bohaterowie wodnego pokazu, a także filmy animowane. *Pierwszy pokaz odbędzie się 3 maja o godz. 21:00, podczas rozpoczęcia sezonu artystycznego w Parku Fontann.

Więcej przeczytacie * TUTAJ*

d2buoc1

.......................................................................................................

JAH LOVE SOUNDSYSTEM IN ALL NIGHT OPEN AIR SESSION - 4.05 od godz. 17:00

Ta impreza zainauguruje sezon ogródkowy na asfalcie stadionu Skry - przed klubem Skrawek. Będzie reggae'owo, leniwie i słonecznie.

*Wystąpią: *
Highgrade (RootsRevival)
Massive Trip
Manfas (FattyFatty)
Lady Small
Kushinda ( Skieras , Artaman i Szprancyl )
Pass The Chalice (SIŁA)
Mystic Dubs Crew

Skrawek, Wawelska 5, Warszawa.
Start: 17:00.
Koniec: do ostatniego żywego selektora/selektorki!
Wjazd: 0 pln.

..............................................................................................

Wielka Majówka w kinie Muranów

Bilety na WSZYSTKIE seanse od 01 do 05 maja tylko 11 zł. W repertuarze majówkowym znajdziesz filmy takie jak "Sugar Man", "Holy Motors", "Wstyd", "Nieobliczalni", "Nietykalni", czy "Miłość". * *

Więcej informacji na stronie kina Muranów
..............................................................................................

Majówka w Stajni Pociecha

Fundacja Pociechom zaprasza na drzwi otwarte w swojej stajni, w dniach 1-5 maja 2013 r., w godz. 13:00-19:00.

d2buoc1

W trakcie trwania weekendu majowego Fundacja Pociechom udostępnia swoją stajnię i cały teren przystajenny zwiedzającym, zarówno tym, którzy mają już za sobą dzikie galopy w terenie, jak tym, którzy dopiero chcieliby poznać świat koni. Można będzie nauczyć się czyszczenia i siodłania koni, zobaczyć, jak wyglądają końskie zwyczaje, a także uczestniczyć w karmieniu zwierząt. WIĘCEJ

...............................................................................................

Majówka z Marynarką Wojenną

Marynarze to rzadko spotykani goście w stolicy, tym bardziej warto przyjść na spotkanie z nimi, bo przygotowali dla warszawiaków ciekawe prezentacje i koncerty w całodziennym wydarzeniu „Warszawa - cała naprzód”. Narodowy Bank Polski przygotował nawet okolicznościową monetę z wizerunkiem ORP „Warszawa”.

d2buoc1

Będzie torpeda do zwalczania okrętów podwodnych, sonary, pojazdy podwodne, sprzęt nurkowy, komora dekompresyjna, a także występ Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej - to wszystko 4 maja na pl. Zamkowym i przy pl. Piłsudskiego. * WIĘCEJ*

.........................................................................................................

Piknik Europejski - 1 maja

W dniu 1 maja 2013 r. Łazienki Królewskie zapraszają wszystkich warszawiaków do udziału w Pikniku Europejskim – spotkaniu rodzinnym z okazji 9 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00. * WIĘCEJ*

d2buoc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2buoc1