Trwa ładowanie...

Majówkowe zmiany w funkcjonowaniu warszawskich instytucji oraz komunikacji

Mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się ze sporymi zmianami w funkcjonowaniu miasta podczas długiego weekendu.

Majówkowe zmiany w funkcjonowaniu warszawskich instytucji oraz komunikacji
d2dbo2z
d2dbo2z

Przed nami majówka, 26-29 maja. To nie tylko czas wypoczynku i licznych atrakcji dla całych rodzin, ale również okres zmian w funkcjonowaniu miasta. Przypominamy o tych najważniejszych.

Biura i jednostki miejskie w czwartek, 26 maja, będą nieczynne, natomiast w piątek, 27 maja, Urząd m.st. Warszawy pracuje jak zwykle, tj. w godz. 8.00-16.00. Podobnie pracować będą dzielnicowe Wydziały Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy.

Specjalna organizacja ruchu

W okresie tzw. długiego weekendu (26-29 maja) obowiązywać będzie również specjalna organizacja komunikacji miejskiej. Więcej informacji o zmianach na stronie www.ztm.waw.pl .

W tym czasie wprowadzone zostaną również zmiany związane z remontami i rozpoczynającymi się budowami. Robotnicy frezować będą m.in. ul. Marywilską na Białołęce, wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu w związku z modernizacją torowiska w al. Solidarności i przejazdu na ul. Grójeckiej. Więcej informacji tutaj oraz tutaj .

Od piątku, 27 maja, budowniczowie Trasy Świętokrzyskiej rozpoczną montaż tunelu pod linią kolejową do Legionowa. Spowoduje to zmiany w kursowaniu pociągów. Więcej informacji tutaj .

d2dbo2z

Strefa bezpłatnego parkowania

Przypominamy, że w okresie majówki, 26-29 maja, kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) będą zwolnieni z opłat za parkowanie. Opłaty uiszczone w parkomatach w tym czasie zostaną przeniesione opłatę na poniedziałek, 30 maja, od godz. 8.00. Więcej informacji w tym miejscu .

Informujemy również, że podczas majówki część stołecznych obiektów sportowych i kulturalnych zmienia godziny swojego funkcjonowania. Zachęcamy do każdorazowego upewnienia się co do dostępności i godzin otwarcia tych instytucji.

Przez cały roku, także 26 maja, czynny jest natomiast Miejski Ogród Zoologiczny. Miasto zachęca do odwiedzenia zwierząt podczas wiosennego spaceru. Zoo jest otwarte w godz. 9.00-18.00. Więcej informacji na stronie www.zoo.waw.pl .

d2dbo2z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dbo2z