Trwa ładowanie...

Mała Julia rysowała kredą po chodniku. Następnego dnia jej rodzice otrzymali upokarzające pismo

Rodzice już zapowiedzieli wspólne rysowanie kredą po chodnikach

Mała Julia rysowała kredą po chodniku. Następnego dnia jej rodzice otrzymali upokarzające pismo
d2lhh25
d2lhh25

"Prosimy rodziców Julii o posprzątanie chodnika pomiędzy budynkami Kartograficzna 58b, a Kartograficzna 58c po radosnej, sobotniej twórczości córki. Jeśli macie państwo kłopoty z zakupem kartek papieru dla Julii na twórczość plastyczną to my pomożemy" - pismo takiej treści dostali rodzice dziewczynki, mieszkający przy osiedlu Lewandów na Białołęce.

Sprawa wywołała spore poruszenie i bardzo ciekawą dyskusję na białołęckich forach. Rozmawiali przede wszystkim ci rodzice, którzy pamiętają te czasy dzieciństwa, w których można było malować kredą po chodnikach lub płotach i nikt nie zwracał to uwagi, zwłaszcza, że taki rysunek kredą zmyje najbliższy deszcz.

Ale nie tylko o rysowanie kredą chodziło. - Życie na Osiedlu, choćby i najbardziej ekskluzywnym, nie może składać się z samych zakazów. Dzieci mają już zakaz gry w piłkę, hałasowania, a do dorosłych niedawno ktoś wysłał prośbę o "nie gotowanie w domu zbyt intensywnie pachnących potraw". Teraz czepiają się o pisanie kredą po chodniku. Co w takim wolno? - pyta jedna z matek.

- Osiedle mieszkaniowe nie powinno być wyłącznie sypialnią pracowników korporacji, ale również tętniącym życiem miejscem, gdzie czas spędzają zarówno dorośli, jak i dzieci - napisał inny.

"Wszyscy rysujmy kredą chodniki"

Wielu mieszkańców oburzyła forma pisma. "Jeśli macie państwo kłopoty z zakupem kartek papieru"? To upokarzające i złośliwe, bo papier wcale nie jest drogi. Po prostu nikt dotąd nie wpadł na tak głupi pomysł, by zakazywać dzieciom rysowania kredą! - pisze oburzona mieszkanka Białołęki.

d2lhh25

Niektórzy zaczęli zamieszczać zdjęcia swoich dzieci...rysujących kredą po chodnikach. Jeszcze inny rodzic stworzył na Facebooku wydarzenie "Rysujemy kredą chodniki" . Możemy na nim przeczytać: "Nie chce tu dochodzić i rozstrzygać, a także oceniać słuszności czy prawidłowości tego ogłoszenia. Ale chciałbym zaprosić wszystkich w sobotę, 8 października na Osiedle Lewandów 1, przed blok Kartograficzna 58a. Weźcie ze sobą kredę".

Udział już zapowiedziało ponad 70 osób. Udział ma wziąć także popularny dziennikarz Filip Chajzer , który zapowiedział, że "wpadnie tam z kamerą".

Mamy nadzieję, że tego dnia nie będzie padało.

d2lhh25
d2lhh25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhh25