ycipk-4enpkc

Malowanie deskorolek, capoeira, kuchnie świata. Zbliża się Festiwal Przenikania

"Chcemy zaprosić do występu profesjonalne zespoły grające muzykę z różnych stron świata".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Malowanie deskorolek, capoeira, kuchnie świata. Zbliża się Festiwal Przenikania
ycipk-4enpkc

Impreza ma przybliżyć uczestnikom zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur. Organizatorzy chcą udowodnić, że malarstwo, fotografia, sztuka ulicy, muzyka, teatr, wzornictwo przemysłowe, kulinaria, przenikają do życia codziennego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 maja.

Festiwal Przenikania jest inicjatywą realizowaną przez warszawski kolektyw Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107. Pomysłodawcą jest Wojciech Brewka, który kilka lat temu porzucił zawód prawnika, aby oddać się swojej największej pasji – malarstwu. Niespełna dwa lata temu artysta stworzył w Warszawie galerię officyna art & design. Jak mówi Wojciech Brewka: - To miejsce przyjazne młodym twórcom, do którego każdy będzie mógł zawsze wpaść, by bez kompleksów porozmawiać o sztuce.

Co będzie się działo?

ycipk-4enpkc

Głównym punktem programu festiwalowego będzie zbiorowa wystawa artystów, zatytułowana „Przenikania“, która jest planowana na sobotę 20 maja. Wystawa jest wpisana do programu warszawskiej Nocy Muzeów 2017. Artyści zaprezentują prace z dziedziny malarstwa, grafiki, fotografii, jak również mappingowane instalacje artystyczne. Atrakcją wydarzenia będzie „żywy obraz” składający się z trójwymiarowych instalacji i aktorów z krwi i kości przedstawiający „Dziwny ogród“ Józefa Mehoffera.

Tuż obok staną stoiska z jedzeniem i piciem na ciepło i zimno. Do współpracy zaproszono warszawskie restauracje serwujące najlepszą kuchnię z różnych stron świata.

Przez cały czas festiwalu odbywać się będą jamy malarskie (m. in. artystyczne malowanie deskorolek i obrazów) i warsztaty artystyczne, w których wezmą udział profesjonaliści i amatorzy. Pojawią się wielkoformatowe plansze – kolorowanki. Będzie można też wymalować kolorami wielką, drewnianą komodę. Ciekawym wydarzeniem będzie performance artystyczny – praca tworzona na żywo do muzyki. Odbędzie się też pokaz capoeiry.

"Mierzymy wysoko"

ycipk-4enpkc

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Dzięki temu każdy może wziąć udział w festiwalu. Jednak organizacja takiego przedsięwzięcia wiąże się z dużymi kosztami. Organizatorzy muszą opłacić sprzęt, nagłośnienie, namioty, agregat, toalety, stoły i siedziska dla gości. Dlatego rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na stronie polakpotrafi.pl. Aby sfinansować festiwal, potrzebują 20 tys. złotych. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na honoraria dla występujących na scenie muzyków i aktorów. „Mierzymy wysoko i chcemy zaprosić do występu profesjonalne zespoły grające muzykę z różnych stron świata. Mamy nadzieję, że pozytywnie Was zaskoczymy!” – piszą organizatorzy na stronie internetowej polakpotrafi.pl.

Przeczytaj też: Były petardy i race. Narodowcy blokowali wejście na spektakl „Klątwa”. Nie postawiono im zarzutów

Podziel się
Podziel się
ycipk-4enpkc
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4enpkc

ycipk-4enpkc
ycipk-4enpkc