Trwa ładowanie...

Manifa już w tę niedzielę

Feministki wyruszą z al. Wyzwolenia o godz. 12:00

Manifa już w tę niedzielę
d42a1yk

W najbliższą niedzielę 16. edycja Manify! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 8 marca. Hasło tegorocznej Manify brzmi: "Wszyscy jesteśmy u siebie!".

Ono ma mówić: Halo! Wszyscy, którzy macie władzę i pieniądze, wszyscy, którzy się rozpychacie, wszyscy, którzy chcecie wyrzucać nas z kraju, mieszkań, z naszych ciał, wszyscy którzy stoicie na straży tego antyludzkiego porządku: usłyszcie, tak, jesteśmy tu WSZYSTKIE U SIEBIE. Nie możecie kupić kosmosu, ten kraj jest tak samo nasz, ten kraj jest tak samo krajem naszych sióstr uchodźczyń, krajem każdej osoby, która chce się w nim znaleźć - mówią feministki z Porozumienia Kobiet 8 marca.

W tym roku Manifa wystartuje o 12:00 w alei Wyzwolenia. Chcemy przejść obok miejsc ważnych na feministycznej mapie Warszawy - Fundacji Feminoteka, Fundacji MaMa, Skłotu Syrena - aby pokazać, gdzie jesteśmy u siebie - mówią organizatorki marszu.

d42a1yk

Manifa 2015* wyruszy z al. Wyzwolenia w stronę placu Zbawiciela*. Potem uda się ul. Marszałkowską w stronę pl. Konstytucji, a następnie w stronę skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z ul. Wilczą. Potem ulicą Wilczą Manifa 2015 przejdzie aż do skrzyżowania z ul. Kruczą. Dalej marsz pójdzie w stronę skrzyżowania z ul. Piękną. Stamtąd zaś na ulicę Wiejską, pod Sejm.

W chwili pisania tekstu w wydarzeniu facebookowym swoje uczestnictwo w Manifie potwierdziło ponad tysiąc osób.

d42a1yk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42a1yk