Trwa ładowanie...
d2726e9

Mapa Dumy i Wstydu: Bielany

Duma: Szpital Bielański
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa Dumy i Wstydu: Bielany
d2726e9

"Zgłaszam DUMĘ: Szpital Bielański BIELANY powód: zarządzanie oraz wygląd po remoncie, Wawa nie ma się czego wstydzić, w takim szpitalu Polki chcą rodzić" - pisze do nas pani Katarzyna z Bielan. W ostatnich latach szpital ten dostał szereg dofinansowań na modernizację. Jeszcze w tym roku Szpital Bielański otrzyma kolejne - 30 tys. złotych na remont dźwigu osobowo–łóżkowego w budynku D.

Czytaj też: Jeszcze w tym roku remonty w 5 warszawskich szpitalach

Szpital Bielański im. ks. J. Popiełuszki budowano aż 10 lat - od 1950 do 1960 roku. Oficjalne otwarcie nastąpiło 19 grudnia 1960 roku. Pierwszym dyrektorem był Andrzej Trojanowski. Północne ramię budynku od ulicy Marymonckiej zajęły oddziały internistyczne, urologiczny, chirurgii dziecięcej, obserwacyjny i neurologiczny, pracownia rentgenodiagnostyczna, poradnia stomatologiczna i pracownia protetyczna.
W łączniku mieściła się administracja, laboratorium, zakład fizykoterapii i rehabilitacji, punkt krwiodawstwa, pracownia serologiczna, blok operacyjny, sterylizacja, kuchnia i sala wykładowa. W południowym ramieniu znajdowały się oddziały chirurgii ogólnej, urazowej, laryngologii, okulistyki, położnictwa i ginekologii oraz noworodków. Ogólna Izba Przyjęć usytuowana była na parterze,
w szczycie północnego skrzydła, a ginekologiczno - położnicza w szczycie skrzydła południowego. Obok placówki działa przyszpitalna przychodnia.

d2726e9

Obecnie Szpital Bielański liczy obecnie 712 łóżek, w tym 35 noworodkowych. Zatrudnia ok. 1500 pracowników, z czego 81 osób to nauczyciele akademiccy. Przez 46 lat działalności do placówki przyjęto ponad 600 000 chorych. W okresie ostatnich 10 lat w Przychodni Przyszpitalnej leczono ponad 1,5 miliona pacjentów.

Dziękujemy Wam za wielką aktywność przy współtworzeniu mapy .Wszystkie nurtujące Was problemy zostaną przekazane do Ratusza.Będziemy pilnowali, by je jak najszybciej rozwiązano. Program poświęcony projektowi przez cały okres tworzenia mapy będzie emitowany podczas czwartkowych wydań audycji „Poranek w RDC” o godz. 9:30. Codzienne aktualności będzie można znaleźć u nas, w WawaLove.pl i na naszym fanpejdżu .

* Zgłoś swoją propozycję do Mapy Dumy i Wstydu Warszawy!*

d2726e9

Podziel się opinią

Share
d2726e9
d2726e9