Trwa ładowanie...

Mapa Dumy i Wstydu: Praga Południe

Wstyd: brak infrastruktury dla rowerzystów na moście Poniatowskiego

Mapa Dumy i Wstydu: Praga Południe
d3vr1x9
d3vr1x9

Most Poniatowskiego, mimo że pięknie odnowiony, znów zgłaszany jest jako "Wstyd" na naszej Mapie Dumy i Wstydu. Poprzednim razem oberwało się jego prawej stronie - za to, że pod nim imprezująca młodzież urządza sobie prywatną toaletę . Teraz most zostaje zgłoszony za fatalne warunki dla rowerzystów na przejeździe przez niego oraz na drodze dojazdowej od ronda Wiatraczna.

Jako "wstyd" dzielnicy chciałabym zgłosić warunki przejazdu rowerem na trasie rondo Wiatraczna-aleja Waszyngtona-rondo Waszyngtona-most Poniatowskiego. Tę trasę przebywam codziennie do i z pracy, właśnie rowerem. Na siedmiu kilo*metrach, które przebywam, nie ma ani metra ścieżki rowerowej, kontrpasu lub drogi rowerowej* - pisze nam pani Ania.

Doprecyzowuje jednak: Nie to jednak jest "wstydem", ale fakt, że gdyby chcieć przejechać tę trasę zgodnie z przepisami, dość powiażnie należałoby narażać życie, szczególnie mam tu mysli przejazd mostem. Teoretycznie rowerzysta nie ma prawa jechać chodnikiem, kiedy dopuszczona prędkosć samochodu na równoległej ulicy wynosi 50 km/h. Jednocześnie rowerzysta nie ma prawa jechać buspasem. Zarazem rowerzysta ma obowiązek wyprzedzania samochodów z prawej strony.

d3vr1x9

Podsumowując: na moście powinnam jechać lewym pasem jezdni, a samochody jadące wolniej niż rower w godzinach szczytu, powinnam wyprzedzać z ich prawej strony, czyli tym samym... narażać się na wjeżdżanie pod autobus jadący prawym pasem, czyli buspasem. W przypadku mostu Poniatowskiego mamy do czynienia z wypadkową przepisów i warunków infrastruktury, która de facto uniemożliwia jeżdżenie tam rowerem zgodnie z przepisami lub zmusza do poważnego narażania swojego bezpieczeństwa. Swoją drogę do pracy przebywam chodnikiem. Gdybym mogła korzystać z cywilizowanej infrastruktury rowerowej, przemierzałabym ją zapewne dwa razy szybciej - kwituje pani Ania.

Czy macie podobne wrażenie na temat tego miejsca? W których miejscach naszego miasta infrastruktura dla rowerzystów kuleje, a w których ma się świetnie?

Dziękujemy Wam za wielką aktywność przy współtworzeniu mapy . *Wszystkie nurtujące Was problemy zostaną przekazane do Ratusza. Będziemy pilnowali, by je jak najszybciej rozwiązano. Program poświęcony projektowi przez cały okres tworzenia mapy będzie emitowany podczas czwartkowych wydań audycji „Poranek w RDC” o godz. 9:30. Codzienne aktualności będzie można znaleźć u nas, w WawaLove.pl i na naszym fanpejdżu . Zgłoś swoją propozycję do Mapy Dumy i Wstydu Warszawy!*

d3vr1x9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vr1x9