Trwa ładowanie...

Marek Tatała został uznany za winnego w sprawie spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych

Marek Tatała zapowiedział odwołanie się od wyroku sądu.

Marek Tatała został uznany za winnego w sprawie spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych
d3f2cok
d3f2cok

- Niestety zostałem uznany za winnego. Sąd nie wziął pod uwagę moich argumentów i doszukał się innych definicji ulicy/drogi, które nie były na moją korzyść. Oczywiście odwołam się do drugiej instancji. Czekam na pisemne uzasadnienie- informuje facebookowy profil Marka Tatały - "Legalnie nad Wisłą".

We wtorek śródmiejski sąd rejonowy ogłosił wyrok ws. legalności picia alkoholu nad Wisłą. Winnym w sprawie został Marek Tatała, który w lipcu 2015 r. nie przyjął mandatu za picie piwa na bulwarach wiślanych między mostami Poniatowskiego, a Łazienkowskim. Tatała zapowiedział odwołanie się od wyroku sądu.

Wyrok

Stołeczny Bulwar Flotylli Wiślanej jest ulicą, a więc miejscem, gdzie nie wolno pić alkoholu - stwierdził we wtorek Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście, uznając winę Tatały, który pił tam piwo. Sąd odstąpił od ukarania obwinionego, jednak obciążył go kosztami procesowymi w wysokości 100 zł.

O sprawie informowaliśmy kilkukrotnie. Mężczyzna, posiłkując się m.in. opinią prawną przygotowaną pod koniec 2014 r. dla ratusza, przekonuje, że na brzegach Wisły - poza terenem związanym z komunikacją publiczną (tramwaj wodny) oraz obszarem ulicy (teren pod mostem Poniatowskiego) - można pić alkohol.

d3f2cok

Źródło: (LegalnienadWisłą/fb/PAP)
Zdjęcie:* FP Schodki Nad Wisłą*

d3f2cok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f2cok