Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości bez dziennikarzy "GW" i TVN-u? Jest oświadczenie organizatorów

Na tegoroczny Marsz Niepodległości akredytowało się ponad 20 redakcji.

Marsz Niepodległości bez dziennikarzy "GW" i TVN-u? Jest oświadczenie organizatorów
d3kmlz3
d3kmlz3

11 listopada ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. Jak informują organizatorzy, dziennikarze "Gazety Wyborczej" i TVN-u nie otrzymali akredytacji prasowych na tegoroczną manifestację. Ich zdaniem, nie spełnili "standardów społeczności Marszu Niepodległości".

Od lat w dniu Święta Niepodległości w Warszawie odbywa się organizowany przez środowiska narodowe Marsz Niepodległości. Tegoroczny pod hasłem "Polska bastionem Europy" rozpocznie się o godz. 14. na rondzie Dmowskiego, następnie uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowy.

Organizatorami Marszu Niepodległości są dwie organizacje – Młodzież Wszechpolska oraz Obóz Narodowo-Radykalny Mazowsze. - W zgłoszeniu do miasta podano, że weźmie w nim udział ok. 50 tys. osób - poinformowała dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.

- 11 listopada spotkajmy się w Warszawie, by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Niepodległa Polska to wartość bezcenna. Naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych. (...) 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę - napisano na stronie internetowej Marszu Niepodległości.

Organizatorzy manifestacji poinformowali również na Facebooku o tym, że ponad 20 redakcji wystąpiło o akredytację na Marsz Niepodległości. Wśród nich była "Gazeta Wyborcza" i stacja TVN - jednak dziennikarze z tych redakcji nie pojawią się na zgromadzeniu. Dlaczego? - Ze względu na niespełnianie standardów społeczności Marszu Niepodległości - czytamy w facebookowym komunikacie.

d3kmlz3

Poprosliśmy o komentarz rzeczników prasowych TVN S.A i Agora S.A. - Nie występowaliśmy o akredytację na Marsz Niepodległości - mówi Lidia Zagórska zastępca szefa zespołu PR Grupy TVN. - To jego Organizatorzy zgłosili się do TVN, a my odpowiedzieliśmy na przesłaną do nas prośbę o zgłoszenie mediów na wydarzenie - podkreśla Zagórska i dodaje, że stacja jak co roku będzie informowała widzów o wszystkich publicznych obchodach 11 listopada.

Wciąż czekamy na stanowisko Agora S.A.

d3kmlz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kmlz3