Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości. Spalili flagę Ukrainy. Ostra reakcja ambasady na "haniebny czyn"

Ukraina oczekuje natychmiastowej reakcji na czyn narodowców, którzy spalili flagę Ukrainy.

Share
Marsz Niepodległości. Spalili flagę Ukrainy. Ostra reakcja ambasady na "haniebny czyn"
d3yd8hg

Haniebny akt wandalizmu - tak ukraiński resort spraw zagranicznych reaguje na spalenie flagi tego kraju podczas Marszu Niepodległości. Zapowiedziano, że w tej sprawie zostanie wydana nota dyplomatyczna - informuje RMF FM.

Agencja Ukrinform cytuje słowa Wasyla Zwarycza z ambasady w Warszawie, który podkreśla, że "Ukraina oczekuje natychmiastowej reakcji na ten haniebny i karygodny czyn". Dyplomata zapowiada, że polski MSZ otrzyma w tej sprawie oficjalną notę dyplomatyczną.

Kijów oczekuje również, że sprawcy spalenia flagi zostaną ukarani. O tej sprawie informują także rosyjskie media pisząc nie o Marszu Niepodległości, ale marszu nacjonalistów w Warszawie.

Spalona flaga LGBT

Przy okrzykach „Idzie zmiana z Wielkopolski” czy „Duma, duma, narodowa duma” uczestnicy Marszu Niepodległości z Wielkopolski spalili także tęczowe flagi LGBT. Później pod sceną umieszczoną na błoniach Stadionu Narodowego spalono także flagi z logo Facebooka .

d3yd8hg

Nagranie przedstawia tłum kibiców Lecha Poznań, co można stwierdzić po okrzyku „Poznań, Poznań, hej Kolejorz” czy logo klubu piłkarskiego. Na filmie widać jak uczestnicy marszu najpierw trzymają race, a potem podpalają nimi flagę LGBT. Kiedy ta nagle gaśnie, do tlącej się dokładają jeszcze jedną tęczową flagę i znów podpalają.

Źródło: (RMF FM/pikio.pl)

d3yd8hg

Podziel się opinią

Share
d3yd8hg
d3yd8hg