Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości. Spalili flagę Ukrainy. Ostra reakcja ambasady na "haniebny czyn"

Ukraina oczekuje natychmiastowej reakcji na czyn narodowców, którzy spalili flagę Ukrainy.

Marsz Niepodległości. Spalili flagę Ukrainy. Ostra reakcja ambasady na "haniebny czyn"
d156jhs
d156jhs

Haniebny akt wandalizmu - tak ukraiński resort spraw zagranicznych reaguje na spalenie flagi tego kraju podczas Marszu Niepodległości. Zapowiedziano, że w tej sprawie zostanie wydana nota dyplomatyczna - informuje RMF FM.

Agencja Ukrinform cytuje słowa Wasyla Zwarycza z ambasady w Warszawie, który podkreśla, że "Ukraina oczekuje natychmiastowej reakcji na ten haniebny i karygodny czyn". Dyplomata zapowiada, że polski MSZ otrzyma w tej sprawie oficjalną notę dyplomatyczną.

Kijów oczekuje również, że sprawcy spalenia flagi zostaną ukarani. O tej sprawie informują także rosyjskie media pisząc nie o Marszu Niepodległości, ale marszu nacjonalistów w Warszawie.

Spalona flaga LGBT

Przy okrzykach „Idzie zmiana z Wielkopolski” czy „Duma, duma, narodowa duma” uczestnicy Marszu Niepodległości z Wielkopolski spalili także tęczowe flagi LGBT. Później pod sceną umieszczoną na błoniach Stadionu Narodowego spalono także flagi z logo Facebooka .

Nagranie przedstawia tłum kibiców Lecha Poznań, co można stwierdzić po okrzyku „Poznań, Poznań, hej Kolejorz” czy logo klubu piłkarskiego. Na filmie widać jak uczestnicy marszu najpierw trzymają race, a potem podpalają nimi flagę LGBT. Kiedy ta nagle gaśnie, do tlącej się dokładają jeszcze jedną tęczową flagę i znów podpalają.

d156jhs

Źródło: (RMF FM/pikio.pl)

d156jhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d156jhs